Partnerzy serwisu:

Poranne pociągi EIP już bez postoju w Lublińcu

Rynek Kolejowy 27.12.2016 299

Poranne pociągi EIP już bez postoju w Lublińcu
Poranne Pendolino bez postoju w Lublińcufot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Od nowego rozkładu jazdy poranny pociąg EIP w relacji Warszawa – Wrocław nie zatrzymuje się już w Lublińcu. Czym była podyktowana rezygnacja z zatrzymania?
O tym, że przewoźnik zrezygnował z postojów w Lublińcu dowiedzieliśmy się od czytelników „RK”. Ich zdaniem brak zatrzymania pociągu w miejscowości nie powoduje skrócenia czasu jego przejazdu, ponieważ EIP i tak zatrzymuje się w miejscowości przed semaforem, a ciasny łuk wymusza ograniczenie prędkości.

– Oferta PKP Intercity dostosowana jest do potrzeb różnych grup pasażerów. Po przeprowadzonych analizach potoków pasażerskich oraz potencjału stacji w Lublińcu przewoźnik podjął decyzję o wycofaniu postoju porannego składu EIP w kierunku Wrocławia od nowego rozkładu jazdy – odpowiedział Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity.

Jak dodaje, w zamian podróżni mają do dyspozycji skład IC Matejko relacji Przemyśl – Wrocław, który odjeżdża o godz. 8:11. Połączenie obsługuje pociąg zestawiony z nowoczesnych wagonów oferujących wysoki standard podróży w korzystnej cenowo kategorii ekonomicznej.

– Jednocześnie wspomniana zmiana nie spowodowała wydłużenia czasu przejazdu z Lublińca do Wrocławia. Pociąg IC Matejko dociera do stacji docelowej o godz. godz. 9:39 – napisał Cezary Nowak.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony