Partnerzy serwisu:

Sześć ofert na odcinek Opole – Kluczbork

inf. prasowa/jm, Rynek Kolejowy 18.10.2016 567

Sześć ofert na odcinek Opole – Kluczbork
Poprawa komunikacji kolejowej na OpolszczyźnieFot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe planują prace na ponad 42-kilometrowym odcinku Opole – Kluczbork. Wczoraj otwarto oferty w przetargu na dokumentację przedprojektową.
Zarządca infrastruktury ogłosił niecałe dwa tygodnie temu przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej rewitalizacji linii nr 301 i 293 na Opolszczyźnie. Inwestycja umożliwi przede wszystkim skrócenie czasu podróży dzięki podwyższeniu prędkości jazdy pociągów między Opolem a Kluczborkiem.

Inwestycja obejmie przebudowę peronów na stacji Jełowa i przystankach kolejowych: Opole Gosławice, Kotórz Mały, Osowiec Przystanek, Kały, Laskowice Oleskie, Tuły, Bukowo i Borkowice. Obiekty będą podwyższone, dostosowane do potrzeb podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się i wyposażone w elementy małej architektury, jak wiaty, ławki. Będą też lepiej oświetlone i oznakowane. Na trasie wymienione zostaną wyeksploatowane tory i wyremontowane obiekty inżynieryjne. Prace podniosą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i zwiększą niezawodność transportu kolejowego.

Szczegółowy zakres prac określi dokumentacja przedprojektowa. Zadanie pn. „Rewitalizacja linii kolejowych nr 301 i nr 293 na odcinku Opole – Kluczbork” ma być finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. W Krajowym Programie Kolejowym na inwestycję przewidziano 53 mln zł. Będzie prowadzona w systemie „projektuj i buduj”.


mat. PKP PLK

Na Opolszczyźnie w ramach projektów RPO zaplanowano również rewitalizację linii z Opola do Nysy i z Nysy do Brzegu. Prace na wszystkich liniach obejmą łącznie ponad 100 km linii i usprawnią komunikację kolejową w regionie. Wspólnie ze zmodernizowanymi odcinkami m.in. Opole – Wrocław, Opole – Strzelce Opolskie, Opole – Częstochowa zapewnią lepsze podróże w obrębie województwa i trasach dalekobieżnych.

Obecnie PLK na trasie z Opola do Kluczborka remontują cztery mosty w miejscowościach: Osowiec, Laskowice Oleskie, Zawada i Kolonia Gosławicka oraz modernizują most położony w stacji Kluczbork. Efektem prac będzie likwidacja ograniczeń prędkości i sprawniejsze podróże.

Aktualizacja: PKP PLK otworzyło oferty w przetargu na dokumentację

W poniedziałek, 17 października PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji przedprojektowej rewitalizacji linii nr 301 i 293. Zgłosiło się sześć podmiotów: Multiconsult z ceną 898 tys. zł brutto, terminem wykonania 245 dni oraz skróceniem realizacji I części II etapu o 20 dni; Scheessler-Plan 696 tys. zł, i odpowiednio 260 dni, 5 dni) Safage (1,14 mln zł, 263 dni, 2 dni); BBF (1,2 mln zł, 245 dni, 20 dni); WYG (856 tys. zł, 265 dni, 20 dni) oraz IDOM (1,5 mln zł, 245 dni, 20 dni).

Na realizację przeznaczono 1,045 mln zł brutto. Wszystkie firmy zaoferowały te same warunki płatności, co jest ostatnim kryterium wyboru wykonawcy. Zarządca infrastruktury obecnie bada oferty.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony