Partnerzy serwisu:

Ponowny przetarg na przegląd i lifting trójmiejskich EN57

Michał Szymajda 12.07.2017 2,9k

Ponowny przetarg na przegląd i lifting trójmiejskich EN57
EN57 trójmiejskiej SKM na linii 202Fot. Michał Szymajda, RK
PKP SKM Trójmiasto nie zdecydowało się na przekazanie do naprawy poziomu P4 i „poprawy funkcjonalności” trzech swoich EN57. Jedyna oferta, złożona przez ZNTK Mińsk Mazowiecki, okazała się za droga, dlatego przetarg rozpisano ponownie.
Poprzednio przewoźnik chciał wydać na naprawy i przegląd z lekką przebudową prawie 4 mln zł. Jedyna złożona przez ZNTK Mińsk Mazowiecki oferta opiewała jednak na 5,3 mln zł, dlatego ostatecznie zamawiający nie zdecydował się na powierzenie mu prac. Przetarg więc ponowiono na podobnych warunkach, określając czas napraw na 160 dni. Oferty można składać do 16 sierpnia tego roku.

Wykonawca wybrany w przetargu, poza standardowymi pracami w ramach P4 określonymi dla ezt EN57, wykona drobne prace, które podróż uczynią choć trochę przyjemniejszą. Pojawią się więc nowe siedzenia, nowe okna pakietowe, dodatkowe miejsca na rowery i antypoślizgowa wykładzina. Nie będzie natomiast zmiany czół pojazdów, ani wymiany napędu. PKP SKM Trójmiasto na początku roku odebrało już pierwszy naprawiony w ten sposób pojazd. Można go zobaczyć tutaj.

W najbliższych miesiącach PKP SKM Trójmiasto ma zamiar ogłosić postępowanie na zakup 10 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przygotowania do przetargu trwają.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony