Partnerzy serwisu:

Ponownie ruszą pociągi z Krakowa do Jasła. Co jeszcze przyniesie rozkład Kolei Małopolskich?

inf. pras, oprac. ms 28.08.2019 5k

Ponownie ruszą pociągi z Krakowa do Jasła. Co jeszcze przyniesie rozkład Kolei Małopolskich?
fot. UM Jasło
Koleje Małopolskie poinformowały o reaktywacji weekendowych połączeń pasażerskich na trasie Kraków Główny – Jasło. Pociągi pojadą od 29 września. Oferta będzie skierowana głównie do studentów z leżącego na Podkarpaciu miasta i jego okolic. Po 1 września w Krakowie trzeba liczyć się ze sporymi zmianami w ruchu pociągów.
– W związku z zakończeniem modernizacji torowiska na odcinku Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany oraz rozpoczęciem roku akademickiego, od 29 września 2019 r. na trasę powrócą kursy pociągów Kraków Główny – Jasło i Jasło – Nowy Sącz, które będą kursować w piątki oraz niedzielne pociągi Nowy Sącz – Gorlice – Jasło i Jasło – Kraków (odjazd z Jasła o godzinie 17:33). Pociągi będą omijać Stróże, cały dystans z Jasła do Krakowa pokonają w 3 godziny i 23 minuty.

Zmiany w Krakowie. Wciąż prowadzone są inwestycje

Koleje Małopolskie informują też o kontynuacji prac w Krakowie i, co za tym idzie, dalszymi kłopotami w przemieszczaniu się koleją po aglomeracji.

Od 1 września do 19 października w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:40-14:30, prowadzone też będą kolejne prace przy przebudowie stacji Kraków Glówny. Zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1, SKA2 i SKA3. Za część pociągów pojadą autobusy, a niektóre pociągi skończą bieg wcześniej. Dojazd do i ze stacji Kraków Główny możliwy będzie innymi pociągami lub komunikacją miejską w Krakowie w ramach honorowania biletów kolejowych.

Trwający remont linii E30 w Krakowie skutkuje ograniczeniami przepustowości stacji Kraków Główny, w związku z czym poważnej zmianie ulegną godziny kursowania pociągów oraz zastępczej komunikacji autobusowej na całej linii SKA1. Pierwszy kurs w relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko i ostatni kurs w relacji Kraków Lotnisko – Kraków Główny będą obsługiwane komunikacją zastępczą na odcinku Kraków Główny – Kraków Łobzów – Kraków Główny. Dodatkowo w dniach 22-26 IX zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko – Kraków Główny od godz. 21:30 do końca dnia.

Ograniczenia w ruchu pociągów od Tarnowa do Krynicy

Ograniczenia w ruchu dotyczyć będą także odcinka Tarnów – Muszyna. Pojawi się konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi do i z Nowego Sącza, Krynicy-Zdrój: w dniach 9-13 IX 2019 r. na odcinku Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój (poza pociągami porannymi 33120 LACH i 33122 DUNAJEC w dniu 9 IX), w dniach 14 – 21 IX na odcinku Nowy Sącz – Krynica-Zdrój, w dniach 23/24 – 26/27 IX, 30 IX / 1 X – 3/4 X, 7/8 X – 10/11 X na odcinku Muszyna – Krynica-Zdrój.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony