Partnerzy serwisu:

Ponad dwa tysiące testów Linka DB [film]

jm, Rynek Kolejowy/Pesa 16.08.2018 196

Na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie pod Wrocławiem prowadzone są badania homologacyjne dotyczące eksploatacji w trakcji poczwórnej pojazdów Link dla DB.
Testowane są pojazdy homologacyjne: BR632 SLN + BR632 OWDE + BR633 SLN + BR633 OWDE. Testy trwają od początku sierpnia. Do wykonania jest ponad 2300 przypadków testowych, potwierdzających poprawną funkcjonalność pojazdów. Zakończenie testów planowane jest na koniec września.

Jak dowiedzieliśmy się w Pesie, w ramach tych testów zostanie kompleksowo sprawdzone sterowanie pojazdami w trakcji wielokrotnej mieszanej do czterech pojazdów, przeprowadzone zostaną wszystkie testy dla układu sterowania odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, przetestowane zostaną wszystkie zmiany z zakresu delty homologacji wpływające na funkcjonalność pojazdu, również te niezwiązane z bezpieczeństwem. – Takie podejście ma na celu zwiększenie niezawodności pojazdu oraz spełnienie wymagań klienta – mówi "Rynkowi Kolejowemu Bartosz Antkowiak, konstruktor z zespołu ds. układów sterowania w Pesie. 

Testy wymagane są do otrzymania certyfikatów i spełnienia wymagań dyrektywy opracowanej przez EBA – odpowiednika UTK w Niemczech. Spełnienie wymagań potwierdzi niezależny asesor. – Warto również wspomnieć o tym, że wiele rozwiązań sprawdzonych podczas testów pojazdów na rynek niemiecki, wprowadzanych jest również na innych naszych pojazdach, które nie podlegają tak wymagającemu procesowi walidacji – podsumowuje Antkowiak. 

Na filmie powyżej – test awaryjnego rozprzęgania ostatniego pojazdu z trakcji mieszanej poczwórnej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony