Partnerzy serwisu:

Ponad 21 tysięcy pracowników PKP PLK przeszkolonych

inf. pras. 20.02.2019 2k

arrow
arrow
Ponad 21 tysięcy pracowników PKP PLK  przeszkolonych
fot. PKP PLK
Ponad 21 tysięcy pracowników PKP PLK  przeszkolonych
Ponad 21 tysięcy pracowników PKP PLK  przeszkolonych
Ponad 21 000 pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych w 2018 r. przeszło szkolenia i pouczenia w zakresie bezpieczeństwa. W przygotowaniu do pracy związanej z bezpieczeństwem ruchu pociągów ponad 1000 kolejarzy ćwiczyło na symulatorze urządzeń sterowania ruchem. W kursach na stanowiska związane z prowadzeniem ruchu kolejowego uczestniczyło 1300 osób - informuje spółka.
W 2018 r. ponad 21 000 pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych, którzy na co dzień odpowiadają za prowadzenie ruchu pociągów wzięło udział w cyklicznych pouczeniach okresowych. To dyżurni ruchu, nastawniczowie, automatycy, dróżnicy przejazdowi i toromistrzowie. Kadra dzięki cyklicznym szkoleniom z doświadczonymi instruktorami, utrwala wiedzę i ćwiczy zasady działania w trudnych sytuacjach. Pozwala to na profesjonalne wypełnianie obowiązków.

– Jednym z priorytetów PKP Polskich Linii Kolejowych jest bezpieczeństwo podróży i przewozu towarów. Pracownicy codziennie odpowiadają za przejazd ok. 7000 tysięcy pociągów. Profesjonalna wiedza, doświadczenie i szkolenia są do tego niezbędne. Każdy pracownik jest właściwie przygotowany do pełnienia obowiązków, a wyposażenie miejsc pracy w nowoczesne systemy i urządzenia podnosi poziom bezpieczeństwa na kolei i poprawia komfort służby – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych w komunikacie spółki.

Ponad 1000 dyżurnych ruchu na symulatorze urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łączności odbyło szkolenie w 2018 r. Podczas kursów ćwiczyli właściwe postępowanie w kilkudziesięciu standardowych i niestandardowych sytuacjach, które mogą wydarzyć się w codziennej pracy. 948 pracowników PLK uprawnionych do prowadzenia pojazdów kolejowych przeszło dodatkowe szkolenie.

Profesjonalne przygotowanie do pracy na kolei jest niezbędne. 1299 kandydatów do pracy na stanowiskach związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu, w tym m.in. dyżurnych ruchu, nastawniczych, zwrotniczych, dróżników przejazdowych i automatyków uczestniczyło w kursach kwalifikacyjnych w 2018 roku. Każdy pracownik odpowiedzialny za bezpieczeństwo przechodzi kilkuetapowy proces przygotowania zawodowego. To m.in. kursy kwalifikacyjne w formie szkolenia teoretycznego i praktycznego, staż zawodowy i okres autoryzacji po egzaminie - informuje PLK.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony