Partnerzy serwisu:

Ponad 100 ofiar śmiertelnych w katastrofie kolejowej w Indiach

Michał Szymajda 20.11.2016 85

Ponad 100 ofiar śmiertelnych w katastrofie kolejowej w Indiach
Ponad 100 ofiar śmiertelnych w katastrofie kolejowej w IndiachFot. youtube.com/watch?v=5GTQv6ZW_sQ
W północnych Indiach, w stanie Uttar Prades doszło do tragicznego wykolejenia pociągu ekspresowego relacji Patna - Indore. Według lokalnej policji, z szyn wypadło aż 14 wagonów, z których cztery pierwsze zostały bardzo poważnie zniszczone.
Serwis India Today informuje już o 103 śmiertelnych ofiarach wypadku pod miastem Pukhrayan, ale jest niemal pewne, że bilans katastrofy w Indiach się powiększy. Władze lokalne informują też o co najmniej 150 osobach rannych.

Cały czas trwa akcja ratunkowa, w której biorą udział setki żołnierzy, strażaków, lekarzy i policjantów. Ze względu na stan niektórych wagonów, w poszukiwaniu osób, które mogły przeżyć katastrofę, konieczne jest użycie palników. W miejsce tragedii ściągany jest też ciężki sprzęt. Wiadomo, że pociąg był pełen ludzi. W momencie katastrofy większość pasażerów spała. Pierwsze doniesienia mówią o możliwym uszkodzeniu infrastruktury na trasie pociągu, być może rozjazdu, jednak nie można ich traktować jako pewne. Na pewno nie doszło do zderzenia z innych pojazdem kolejowym.

Premier Indii oraz Ministerstwo Kolei Indii zapowiedzieli już wyasygnowanie sporych kwot dla rodzin ofiar wypadku i najciężej rannych. Na miejscu są już śledczy i komisja wypadkowa.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony