Partnerzy serwisu:

Ponad 1 mln zł na poprawę obsługi pasażerów na Mazowszu

Michał Szymajda 11.04.2016 122

Ponad 1 mln zł na poprawę obsługi pasażerów na Mazowszu
Ponad 1 mln zł na poprawę obsługi pasażerów na MazowszuFot. PKP PLK
Ponad 1,3 mln zł przeznaczają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na poprawę standardu obsługi podróżnych na regionalnych mazowieckich stacjach i przystankach. Prace obejmują naprawę wiat, montaż ławek, gablot na rozkłady jazdy i poprawę oznakowania. PLK kontynuują również montaż stojaków rowerowych.
W ubiegłym roku za 750 tys zł. odnowione zostały obiekty w Kotuniu, Koszewnicy, Mieniu, Halinowie, Sulejówku Miłosnej, Mrozach, Cisiu, Dębem Wielkiem i Wrzosowie. Wyremontowano lub wymieniono ogrodzenia, ławki i kosze na śmieci. Naprawione zostały wiaty, które były częstym obiektem działań wandali. Uzupełniono i odnowiono również barierki pochylni i schodów. Na kilkunastu stacjach nowe oznakowanie zapewni pasażerom wygodniejszą obsługę. Tak jest m.in. w Sulejówku Miłosnej, Kotuniu, Nowym Dębem Wielkiem i Halinowie.

– Na ponad 20 stacjach i przystankach m.in. w Siedlcach Zachodnich, Brzozowicy, Wrzosowie i Szaniawach, zabudowane zostały stanowiska rowerowe. Teren wokół nich został wyrównany  i utwardzony, co pozwala na wygodne i bezpieczne pozostawienie pojazdów. Zależy nam, by rowerzyści dojeżdżający do pociągu mieli jak najlepsze warunki. W bieżącym roku dodatkowe stojaki uzupełnią wyposażenie 15 stacji m.in. w Siedlcach, Tłuszczu, Barchowie, Ostrówku Węgrowskim, Sulejówku Miłosnej, Łochowie i Urlach – mówi Andrzej Kmiecik, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach.

W 2016 r. na odnowę mazowieckich stacji i przystanków – poza modernizacją – PLK zamierza przeznaczyć 615 tys. zł. Nowa wiata poprawi warunki obsługi na peronie stacji Rybienko.

– Na 7 obiektach zamontowane będą ławki, a 8 kolejnych przystanków będzie miało nowe czytelne oznakowanie. Na 35 stacjach i przystankach wygodniejszy dostęp do rozkładów jazdy zapewnią nowe gabloty. W ramach prac utrzymaniowych na bieżąco poprawiana jest także nawierzchnia peronów, schody i oświetlenie – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony