Partnerzy serwisu:

Pomysły na dworzec w Błoniu: Od szkoły tańca po przestrzeń magazynową

inf. prasowa 04.05.2017 531

Pomysły na dworzec w Błoniu: Od szkoły tańca po przestrzeń magazynową
Fot. PKP SA
Zakończyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworca w Błoniu. W spotkaniu zorganizowanym przez PKP SA wzięli udział m.in. mieszkańcy, podróżni, przedstawiciele Urzędu Miasta, organizacji pozarządowych, radni i lokalni przedsiębiorcy. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji.
Uczestnicy zorganizowanych przed tygodniem (27 kwietnia) warsztatów, zapoznali się z zakresem planowanego przez PKP SA przedsięwzięcia. Następnie wzięli udział z badaniu preferencji i dyskusji z przedstawicielami kolejowej spółki. Podczas warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których dyskutowali o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach na dworcu.

Podczas warsztatów zwracano uwagę na zapewnienie pełnej dostępności dla wszystkich grup pasażerów, w tym osób starszych, podróżujących z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych. Podkreślono też konieczność zorganizowania miejsc postojowych typu kiss&ride oraz parkingu dla rowerów. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zgodni, że dworzec jest za duży, jak na potrzeby obsługi ruchu podmiejskiego. Zaproponowano także, aby w budynku dworca pojawiła się mała gastronomia. Natomiast obecni na dworcu przedsiębiorcy, wyrażali chęć kontynuowania dotychczasowej współpracy.

- Propozycje wykorzystania przestrzeni dworca były naprawdę różnorodne. Od szkoły tańca, aż po przestrzeń magazynową na terenie podpiwniczenia – powiedział Paweł Wróblewski, moderator warsztatów z Biura Inwestycji PKP SA. - Udział w warsztatach różnych grup zainteresowanych inwestycją stworzył szansę na swobodną wymianę propozycji i dyskusję o najbardziej potrzebnych funkcjonalnościach dworca - dodał.

Na zakończenie warsztatów każda grupa przedstawiła efekty swojej pracy, co pozwoliło na porównanie i ocenę poszczególnych pomysłów.

Spotkanie nie kończy procesu konsultowania z mieszkańcami planowanej inwestycji. Uczestnicy warsztatów otrzymają wkrótce dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi. Inwestycja w Błoniu jest kwalifikowana do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony