Partnerzy serwisu:

Konduktorka walczy z nowotworem. Fundacja Grupy PKP apeluje o pomoc

inf. pras. 20.04.2020 122

Konduktorka walczy z nowotworem. Fundacja Grupy PKP apeluje o pomoc
fot. Fundacja Grupy PKP
Konduktorka Katarzyna Grucela, walczy z ciężką chorobą nowotworową – glejakiem złośliwym. Nadzieją jest wykonanie protonoterapii w Czechach. Pomaga jej Fundacja Grupy PKP.
Fundacja Grupy PKP zwróciła się z apelem o pomoc dla pani Katarzyny, na co dzień pracującej w spółce PKP Intercity na stanowisku konduktora, w powrocie do zdrowia. Choroba, z którą się zmaga wymaga ciągłego leczenia i przebywania na oddziale szpitalnym.

– Nasza podopieczna obecnie przyjmuje chemioterapię. Kolejnym krokiem leczenia jest wykonanie kosztowanej terapii protonowej, tzw. protonoterapii, innowacyjnej metody stosowanej w walce z chorobą nowotworową. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, waha się w przedziale od 16 tysięcy do 60 tysięcy euro, w zależności od liczby naświetleń. Pani Katarzyna planuje wyjazd do Czech, gdyż w Polsce na naświetlania trzeba czekać do dwóch lat. W przypadku tej diagnozy czas ma ogromne znaczenie, dlatego nie możemy pozwolić, by nasza podopieczna czekała – poinformowała Fundacja Grupy PKP. 

– Prosimy o wsparcie, tej młodej, 31-letniej, pięknej i aktywnej kobiety, która ma całe życie przed sobą. Od razu po maturze rozpoczęła pracę na kolei. To było jej marzenie, które udało się spełnić. Z pracą wiąże całą swoją przyszłość. Jak każda młoda osoba, ma plany na życie związane z podróżowaniem, poznawaniem świata oraz założeniem rodziny. Po porostu chce jeszcze cieszyć się życiem! Pozwólmy pani Katarzynie zrealizować marzenia i wygrać walkę z rakiem – apeluje Fundacja. 

Fundacja Grupy PKP prowadzi zbiórkę na leczenie. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy nr: 86 1320 0019 1649 3010 2000 0016 z dopiskiem darowizna na cele statutowe – dla Katarzyny Gruceli. Zbiórka będzie prowadzona do końca maja.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony