Partnerzy serwisu:

Pomorze Zachodnie kupuje kolejne pociągi! Jest przetarg

Jakub Madrjas 14.02.2023 4,8k

Pomorze Zachodnie kupuje kolejne pociągi! Jest przetarg
fot. umwz
Województwo zachodniopomorskie, choć już teraz dysponuje prawie wyłącznie nowoczesnymi pociągami, nie zwalnia z zakupami. Właśnie ogłosiło przetarg na nowe pociągi za ćwierć miliarda złotych. 
Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech sztuk fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu regionalnym. 

Województwo szacuje, że osiem pojazdów będzie kosztować łącznie aż 200 mln zł netto (246 mln zł brutto), w tym 100 mln zł netto za zamówienie podstawowe i kolejne 100 mln za realizację opcji na kolejne cztery pojazdy. Warto przypomnieć, że niedawno Pesa podpisała umowę na dostawę 4 ezetów warz z utrzymaniem dla ŁKA za 140 170 800 zł brutto.
 
Termin realizacji zamówienia to 20 listopada 2025 roku – także w przypadku realizacji opcji. Ciekawe są kryteria dostawy – cena stanowi tylko 60% oceny. Termin dostawy pierwszego pojazdu to 15% punktów, współczynnik niezawodności technicznej – kolejne 15% a okres gwarancji – 10%.

Nie wiadomo dokładnie, na jakie trasy miałyby zostać skierowane pociągi ani jak samorząd chce finansować zakup. W zamówieniu podano, że do 85% pieniędzy może pochodzić z funduszy unijnych, ale jak pisaliśmy niedawno, dla Polski są one wciąż zablokowane. Dlatego nie może dziwić zapis, że zamawiający "przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane".
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony