Partnerzy serwisu:

Pomorskie znowu zleca przewozy kolejowe na rok

Witold Urbanowicz 29.09.2017 584

Pomorskie znowu zleca przewozy kolejowe na rok
fot. Michał Szymajda
Województwo pomorskie znowu ogłosiło jednoroczny przetarg na obsługę linii kolejowych. Postępowanie jest podzielone na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje aglomerację, a druga linie regionalne. Rewolucji nie należy się spodziewać – trasami, tak jak do tej pory, powinny podzielić się SKM Trójmiasto oraz Przewozy Regionalne.
Województwo pomorskie ogłosiło zamówienie na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od 10 grudnia 2017 r. do 8 grudnia 2018 r. Zamówienie podzielone jest na dwie części. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, jeżeli po wyczerpaniu części podstawowej łącznej pracy eksploatacyjnej w okresie kursowania pociągów wykonywanie dalszej pracy eksploatacyjnej będzie niezbędne do pełnej realizacji celów i wykonania zamówienia.

Pierwsza część obejmuje aglomerację. Wskazano tutaj dwa podzadania. Pierwsze obejmuje linie Gdańsk - Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk Osowa / Gdynia, Kościerzyna / Kartuzy – Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk oraz Kościerzyna-Gdynia. Drugie podzadanie to linia Lębork – Wejherowo - Gdynia Główna - Gdańsk Śródmieście. Szacunkowa wartość zamówienia to 50 mln zł netto.

Druga część obejmuje trasy Gdynia – Słupsk/Ustka, Gdynia – Hel, Gdynia – Tczew – Smętowo Gr. – granica województwa – Laskowice Pom. / Bydgoszcz Gł., a także Gdynia – Malbork – Elbląg / Olsztyn. Szacunkowa wartość zamówienia w tym przypadku to 36 mln zł netto.

Termin składania ofert mija 16 października. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które posiadają aktualną licencję potwierdzającą zdolność wykonawcy do wykonywania funkcji przewoźnika kolejowego, a także aktualne świadectwo bezpieczeństwa dla przewoźnika kolejowego. O wyborze w obu przypadkach zadecydują cena (60%), termin płatności rat rekompensaty (10%), a także honorowanie biletów okresowych wskazanych w taryfie na przewóz osób innego/innych operatorów wykonujących przewozy wojewódzkie na wspólnym odcinku Gdańsk Główny – Gdynia Chylonia (30%).

Formalnie przetarg jest prowadzony w procedurze otwartej. Z uwagi na termin składania ofert i krótki okres obowiązującej umowy nie należy spodziewać się dużej konkurencji i częściami zamówienia podzielą się Przewozy Regionalne i SKM Trójmiasto. W tym roku aglomerację wzięła spółka SKM, natomiast liniami regionalne trafiły do konsorcjum obu spółek.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony