Partnerzy serwisu:

Pomorskie rozważa powołanie własnej spółki kolejowej [sprostowanie]

Redakcja 18.04.2022 4,6k

Pomorskie rozważa powołanie własnej spółki kolejowej [sprostowanie]
fot. Michał Szymajda
Województwo pomorskie nie wyklucza powołania w przyszłości własnej spółki kolejowej. Nie są jednak prowadzone żadne działania w tym kierunku.
Sprostowanie: Jak poinformował nas Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku, pomysł powołania własnego przewoźnika kolejowego, który miałby świadczyć usługi kolejowe w zakresie przewozów pasażerskich pojawiał się w urzędzie na przestrzeni ostatnich lat. - Nie oznacza to, że coś w tym temacie się dzieje - podkreślił rzecznik. Przepraszamy Czytelników, którzy mogli zostać wprowadzeni przez nas w błąd.

Obecnie na terenie województwa pomorskiego usługi pasażerskie świadczy Polregio, a także PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, a samorząd województwa ma podpisane umowy na przewozy do 2026 roku. Obecnie jednak Polregio rozmawia z marszałkami o zmianach w umowach ze względu na spór zbiorowy dotyczący podwyżek dla pracowników. O powołaniu własnej spółki zdecydowało w zeszłym roku województwo kujawsko-pomorskie. Od tego czasu dalszych kroków jednak w tej sprawie brak.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony