Partnerzy serwisu:

Pomorskie kupuje pięć zespołów trakcyjnych

Witold Urbanowicz 31.03.2018 6,6k

Pomorskie kupuje pięć zespołów trakcyjnych
fot. Newag
Samorząd województwa pomorskiego ogłosił przetarg na dostawy pięciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją zwiększenia zamówienia o pięć kolejnych jednostek. Nowe pojazdy mają zostać dostarczone do końca września 2020 r.
Województwo Pomorskie wysłało do suplementu do dziennika urzędowego Unii Europejskiej zawiadomienie o przetargu na wykonanie i dostawa 5 sztuk pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zamówienie zawiera też opcję w postaci możliwości dokupienia do pięciu kolejnych pojazdów. Samorząd nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia.

Termin składania ofert mija 10 maja. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji (8%), termin dostawy dwóch pierwszy pojazdów (9%) oraz trzeciego i czwartego pojazdu (5%), wskaźnik długości niskiej podłogi (8%), wskaźnik niezawodności technicznej pojazdów (10%).

Przedmiot zamówienia ma zostać wykonane do końca września 2020 r. Zamawiający powiadomi wykonawcę o chęci wykorzystania opcji do 30 września 2019 r. Wówczas producent będzie miał rok na dostawę dodatkowych ezt-ów.

Jak wcześniej informował urząd marszałkowski, pojazdy skierowane będą na linię Słupsk – Trójmiasto – Malbork – Elbląg. Ich zakup doskonale wpisuje się również w plany elektryfikacji linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, linii do Kartuz oraz linii 201 z Kościerzyny przez Gdańsk Osowę do Gdyni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony