Partnerzy serwisu:

Pomorskie dostało Linka

jm, Rynek Kolejowy/PolRegio 29.05.2017 1,1k

arrow
arrow
Pomorskie dostało Linka
Link w Pomorskiem Fot. PR
Pomorskie dostało Linka
Pomorskie dostało Linka
Pomorskie dostało Linka
Pomorskie dostało Linka
Dziś na dworcu Gdańsk Wrzeszcz odbyło się uroczyste przekazanie nowego pociągu spalinowego Link wyprodukowanego przez Pesę Bydgoszcz. To jeden z pięciu pojazdów tego typu zakupionych przez PolRegio i zarazem jeden z trzech, które będą kursowały na Pomorzu.
Właściwie to drugie oficjalne przekazanie tego samego pojazdu SA139 Link. Pierwsze odbyło się 27 kwietnia, na warszawskim Dworcu Wileńskim (zdjęcia z imprezy znajdziesz tutaj). Tym razem pojazd został zaprezentowany mieszkańcom województwa pomorskiego, gdzie będą kursować trzy jednostki. Zastąpią tu wysłużone pojazdy SA101 i SA102. O trasach Linków pisaliśmy w tym miejscu.

W uroczystym przekazaniu nowego składu dla woj. pomorskiego wzięło udział kilkudziesięciu gości, m.in. marszałek województwa Mieczysław Struk. Na zakończenie odbył się pierwszy przejazd z Gdańska Wrzeszcza do Gdyni Głównej. Testowe jazdy na Pomorzu Linki odbywały już wcześniej. Docelowo w PolRegio jeździć będzie pięć tego typu jednostek. – Są nowoczesne, ekonomiczne, a dodatkową ich zaletą jest to, że posiadają specjalne strefy przeznaczone dla najmłodszych pasażerów, co jest nowością w segmencie przewozów regionalnych – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Już niedługo Linkami będą mogli podróżować także mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego, łódzkiego oraz lubuskiego. Nowe SA139 mają być dopiero zapowiedzią większych zmian, jakie PR będzie przechodzić w ciągu najbliższych lat. Przewoźnik planuje, aby po 2018 roku, gdy zakończy się realizacja programu restrukturyzacji, w barwach marki PolRegio pojawiło się jeszcze więcej nowoczesnych pociągów. – Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na ok. 230-240 nowych trzy- i czteroczłonowych składów elektrycznych oraz ok. 30 pojazdów o napędzie hybrydowym: elektryczno-spalinowym – dodaje Krzysztof Zgorzelski. Więcej na ten temat – tutaj.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Linki zaczną kursować z pasażerami, ale ma się to stać w ciągu kilku dni – jeszcze przed czerwcową korektą rozkładu jazdy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony