Partnerzy serwisu:

Pomorskie dokupuje kolejne nowe Impulsy z Newagu

Michał Szymajda 09.11.2018 6,5k

Pomorskie dokupuje kolejne nowe Impulsy z Newagu
Impuls dla PomorskiegoFot. UMWP
Województwo pomorskie zakupi 4 dodatkowe, pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne Impuls w ramach prawa opcji. Pierwszy z 5 już zamówionych pociągów jest prawie gotowy.
– Wykorzystujemy opcję zakupu kolejnych pociągów. W maju zamówiliśmy ich 5, dziś podjęliśmy decyzję o zakupie kolejnych 4. Termin realizacji zamówienia to przełom 2019 i 2020 roku – napisał Ryszard Świlski, odpowiedzialny za kolej członek zarządu województwa pomorskiego.

Pierwszy z pociągów z podstawowego zamówienia jest już niemal gotowy. Jego odbiór województwo pomorskie zaplanowało na listopad tego roku. Jest więc szansa, że na tory z pasażerami wyjedzie jeszcze w grudniu 2018.
W sumie wartość zamówienia wzrosła ze 123 do 221 mln zł, za cztery pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne urząd marszałkowski (przy udziale środków z RPO) zapłaci dokładnie 98,4 mln zł. Województwo miało szanse w ramach prawa opcji kupić jeszcze jednego Impulsa, jednak nie skorzystało z tej możliwości.

Nowe ezt pojadą na trasach ze Słupska do Gdyni i z Gdyni do Elbląga, gdzie operatorem są Przewozy Regionalne. Planuje się ich wykorzystanie także na Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po jej elektryfikacji. M.in. ze względu na to w pojeździe będzie aż 20 miejsc dla rowerów.

Tempo produkcji Impulsów dla Pomorza jest naprawdę rekordowe, wręcz niespotykane w branży. Umowę na wyprodukowanie ezt podpisano w połowie lipca 2018. Obecnie dwa z pociągów, zgodnie z umową, są niemal gotowe, oznacza to, że produkcja trwała zaledwie cztery miesiące. Według zaplanowanego harmonogramu dostaw, kolejne dwa Impulsy dotrą na Pomorze w czerwcu 2019 roku, piąty ezt dojedzie na Pomorze w 2020 r. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony