Partnerzy serwisu:

Pomorskie: Chcemy zachęcić pasażerów do zakupu miesięcznych na rower

Michał Szymajda 01.06.2022 1,2k

Pomorskie: Chcemy zachęcić pasażerów do zakupu miesięcznych na rower
Fot. M. Szymajda
Na Pomorzu zmieniły się ceny biletów za przewóz roweru w pociągu. Rzecznik urzędu marszałkowskiego wyjaśnia, skąd wynika zmiana i jakich efektów oczekuje urząd.
Od 1 czerwca za rower w przewieziony w pociągu regionalnym i aglomeracyjnym na Pomorzu zapłacimy 7 złoty. Przewóz roweru pozostaje bezpłatny na aglomeracyjnym odcinku pomiędzy Wejherowem a Gdańskiem Śródmieście w pociągach elektrycznych obu spółek: Polregio i PKP SKM Trójmiasto (w pociągach trakcji spalinowej na wszystkich liniach opłata wynosi 7 zł).

Możliwy będzie zakup biletu miesięcznego na rower w cenie 30 złotych. Ta cena nie zmienia się w stosunku do poprzedniego cennika. To celowa polityka urzędu marszałkowskiego, który ustanawia taryfy za przewóz osób i rzeczy na swoim terenie.

– Powody zmiany cennika były dwa. Pierwszy taki, że różni przewoźnicy mieli różne ceny i ustalenie jednej ceny w ramach Taryfy Pomorskiej ma na celu uporządkowanie tego stanu rzeczy. Drugi powód jest taki, żeby zachęcić pasażerów do kupowania biletów miesięcznych – tych w cenie 30 zł. łatwo policzyć że powyżej 4 przejazdów z rowerem w skali miesiąca to bardzo korzystna opcja – napisał Michał Nowakowski, rzecznik prasowy pomorskiego urzędu.

W sezonie letnim Polregio będzie wymagało rezerwacji na rower w pociągach na Hel, z których tylko kilka będzie przewoziło rowery. Tak było już w ubiegłym roku.

– W przypadku biletu jednorazowego rezerwacja jest wpisana w konkretny bilet. W przypadku biletów miesięcznych była i nadal jest darmowa, ale też trzeba ją fizycznie wykonać – napisał Nowakowski. W przypadku braku biletu na przewóz roweru należy przed wejściem do pojazdu zgłosić się do kierownika pociągu, który sprzeda bilet pod warunkiem wolnych miejsc na rower.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony