Partnerzy serwisu:

Pomorskie chce trzyletniej umowy na przewozy

Jakub Madrjas 13.08.2018 71

Pomorskie chce trzyletniej umowy na przewozy
Fot. Kolejarz Dawid, SM42.pl
Zmiana w polityce województwa pomorskiego. Urząd marszałkowski planuje ogłosić przetarg na przewozy na okres nie roku, a trzech lat. 
Ogłoszenie informacyjne o planowanym przetargu trafiło już do unijnego biuletynu. Jak czytamy, przetarg planowany jest na ostatni kwartał tego roku i dotyczy wykonywania przewozów w okresie 15.12.2019 – 10.12.2022. Obejmuje ono linie komunikacyjne z podziałem na szkieletowe: Słupsk – Lębork – Gdynia/ Gdańsk; Elbląg – Malbork – Tczew – Gdynia; (Olsztyn/ Iława) - Prabuty – Malbork – Tczew – Gdańsk/ Gdynia; (Bydgoszcz/ Laskowice Pomorskie) – Smętowo – Tczew – Gdynia oraz dowozową Hel – Władysławowo – Gdynia uzupełniającą Słupsk – Ustka.

To oznacza zmianę w polityce województwa. Dotąd ogłaszane były przetargi jednoroczne, które później wygrywały Przewozy Regionalne i SKM Trójmiasto. Powodowało to problemy: jeszcze w listopadzie ubiegłego roku nie było przewoźnika na niektóre trasy, które trzeba było zacząć obsługiwać już miesiąc później. Na trasach, na które zostanie ogłoszony trzyletni przetarg, przewoźnikiem są Przewozy Regionalne (poza odcinkiem Lębork - Gdańsk Śródmieście, który obsługuje również SKM Trójmiasto).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony