Partnerzy serwisu:

Pomorskie chce podpisać czteroletnią umowę z trójmiejską SKM

Michał Szymajda 18.12.2018 2,8k

Pomorskie chce podpisać czteroletnią umowę z trójmiejską SKM
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował się podpisać umowę z Szybką Koleją Miejską na świadczenie przewozów. Podpisu pod dokumentem ze strony PKP SKM Trójmiasto jeszcze jednak nie ma.
9 grudnia, z momentem wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, związkowcy z PKP SKM Trójmiasto rozpoczęli oznaczanie swoich pociągów hasłami, domagając się podpisania przez marszałka województwa pomorskiego umowy na wykonywanie przewozów. Do uzgodnienia przez województwa zapisów umowy doszło 18 grudnia.

– Teraz umowa zostanie przekazana do podpisania przez PKP SKM w Trójmieście. Kontrakt o wartości 212.503.142,54 zł obejmuje cztery lata: od 9 grudnia 2018 do 10 grudnia 2022 – informuje Emilia Stawikowska z biura prasowego urzędu marszałkowskiego.

– Dzięki zakończonym właśnie negocjacjom udało się uzyskać cenę korzystniejszą o ok. 10 mln zł od pierwotnej oferty, zaś umowa czteroletnia gwarantuje pasażerom stabilność usług - mówi wicemarszałek Ryszard Świlski. Jak poinformowało biuro rzecznika prasowego województwa pomorskiego wciąż trwają negocjacje dotyczące umowy ze spółką Przewozy Regionalne.

– Nie doszło jeszcze do podpisania umowy, prawdopodobnie stanie się to jeszcze w tym tygodniu – powiedział Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM Trójmiasto. Niestety, 4-letnia umowa jest zbyt małym zabezpieczeniem dla zakupu 10 ezt, do którego przygotowuje się SKM. Nie wiadomo jakie będą losy planowanego zakupu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony