Partnerzy serwisu:

Półtora miliona na dokumentację dla linii do Ostrołęki

Jakub Madrjas 28.10.2016 373

Półtora miliona na dokumentację dla linii do Ostrołęki
Fot. Sebatian Gomółka, GFDL
Spółka PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na przygotowanie dokumentacji dla prac na linii kolejowej nr 29 Tłuszcz – Ostrołęka. Zakres cenowy ofert to od 1,6 do 2,5 mln złotych.
Jednotorowa, ale zelektryfikowana linia kolejowa nr 29 Tłuszcz – Ostrołęka konstrukcyjnie jest przystosowana do prędkości 120 km/h dla pociągów pasażerskich i towarowych. Jednak obecnie prędkość pociągów jest na niej obniżona ze względu na stan. Na poprawę stanu linii, która będzie stanowiła objazd dla modernizowanej Rail Baltiki może wydać nawet 148 mln złotych. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

PKP PLK otworzyły koperty w przetargu na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla rewitalizacji linii. Zgłosiło się siedem podmiotów: Multiconsult (cena 1,6 mln zł brutto), Trans–Bud–Projekt, Instytut Kolejnictwa i ZDG TOR (2,1 mln), Safege i Koltach (1,65 mln), IDOM (1,7 mln), WYG (2,46 mln), Schuessler–Plan (1,7 mln) oraz BBF (1,8 mln). Kwota przeznaczona przez PKP PLK na zadanie wynosi 1,97 mln złotych brutto.

Zwycięzca przetargu zostanie wybrany przede wszystkim na podstawie wartości technicznej oferty (60 proc. oceny), a nie ceny (40 proc.). Po podpisaniu umowy będzie miał 435 dni na opracowanie potrzebnej dla naprawy linii dokumentacji.

Położona praktycznie na granicy województwa mazowieckiego Ostrołęka była kiedyś bardzo ważnym węzłem kolejowym. Teraz ma szanse na szybki awans kolejowy – inwestycje na liniach prowadzących do miasta zapisane w Krajowym Programie Kolejowym przekraczają ćwierć miliarda złotych. Więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony