Partnerzy serwisu:

Polskie Pendolino [znów] na testach w Czechach

Jakub Madrjas 30.06.2020 5,2k

Polskie Pendolino [znów] na testach w Czechach
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Alstom rozpoczął testy pociągu ED250 Pendolino należącego do PKP Intercity na terenie Republiki Czeskiej. Nie jest to pierwsza wizyta na testach w tym kraju. Producent musi uzyskać dopuszczenie do ruchu pojazdu w trzech krajach.
O testach Pendolino w Czechach poinformowały miejscowe media. Skontaktowaliśmy się z firmą Alstom, która potwierdza informacje podane czeskim mediom przez rzecznika prasowego zarządcy infrastruktury Martina Nováka: próbna eksploatacja bez pasażerów prowadzona jest na odcinkach Bohumín – Přerov – Nedakonice, Prosenice – Dluhonice i Přerov – Kolín.

Zezwolenie jest ważne do końca lipca i zakończy się ewaluacją. Przewoźnikiem są Koleje Czeskie (Ceske Drahy). Jak dotąd Pendolino w Czechach podczas testów pracuje pod stosowanym w Polsce i na części czeskiej sieci napięciem 3 kV prądu stałego.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza wizyta polskiego Pendolino w Czechach. Pierwsze testy prowadzone były już w maju 2018 roku. Niedawno jeden ze składów udał się na ponowne testy do Niemiec (pierwsze odbyły się w 2017 roku), co niestety tym razem zakończyło się wypadkiem.

Jak już pisaliśmy, zgodnie z umową pomiędzy Alstomem i PKP Intercity na dostawę ED250 producent ma obowiązek uzyskać zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Austrii, Niemiec i Czech w ciągu 5 lat od odbioru ostatniego pojazdu. Termin ten upłynął pod koniec marca 2020 roku, ale kontrakt nie przewiduje kar umownych za takie opóźnienie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony