Partnerzy serwisu:

Polskie Koleje Państwowe i Koleje Łotewskie współpracują przy przewozie węgla

inf. pras 10.11.2022 821

Polskie Koleje Państwowe i Koleje Łotewskie współpracują przy przewozie węgla
fot. PKP SA
8 listopada w Rydze Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A., oraz Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP S.A., spotkali się z Mārisem Kleinbergsem, prezesem Kolei Łotewskich (LDz). Szefowie kolei polskich i łotewskich rozmawiali o współdziałaniu przy przewozie węgla z portu w Rydze do Polski. Omówili także przyszłe perspektywy współpracy w zakresie logistyki – czytamy w komunikacie.
Prezes Krzysztof Mamiński podkreślił, że Polskie Koleje Państwowe są zainteresowane rozwojem przewozów ładunków przez porty łotewskie i poszukują możliwości zwiększenia tych wolumenów. – Doceniamy zdolność naszych łotewskich partnerów do zapewnienia większej ilości przewozów ładunków i jesteśmy bardzo zainteresowani zwiększeniem wolumenów przewozów towarowych, a także rozszerzeniem rodzajów przewożonych ładunków. Mamy nadzieję, że będzie to nowy kanał transportowy, który połączy Europę – powiedział prezes Krzysztof Mamiński, cytowany w komunikacie.

– Rozpoczęliśmy udaną współpracę i w ten sposób będziemy kontynuować nasze relacje. Jesteśmy przygotowani na znacznie większe wolumeny przewozów – dla kolei nie jest to problem. Myślę, że porty również nie będą miały trudności ze zwiększeniem wolumenów, biorąc pod uwagę obecne obciążenie pracą – powiedział prezes Māris Kleinbergs.

Koleje Łotewskie poinformowały dodatkowo, że pracują obecnie także nad pozyskaniem chińskich ładunków kontenerowych, których transport może otworzyć nowe perspektywy współpracy z polskimi partnerami. Zdaniem przedstawicieli PKP S.A. i LDz ten kierunek współpracy jest bardzo obiecujący – czytamy w komunikacie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony