Partnerzy serwisu:

Polski oddział Siemens z pierwszym zleceniem na P4 Vectronów

Jakub Madrjas 04.01.2023 2,4k

Polski oddział Siemens z pierwszym zleceniem na P4 Vectronów
fot. Siemens Mobility
Firma PKP Cargo zdecydowała się skorzystać z opcji umowy i zlecić polskiemu oddziałowi Siemens Mobility realizację napraw P4 12 lokomotyw Vectron – poinformował producent taboru. Będzie to pierwsza kompletna rewizja Vectronów wykonywana przez polski oddział Siemens Mobility.
W latach 2015-2022 PKP Cargo zakupiła łącznie 25 lokomotyw Vectron MS. Pierwsze 20 elektrowozów jest w regularnej eksploatacji, a kolejne 5 zostanie przekazane w pierwszym kwartale 2023 r. Po blisko 8 latach użytkowania pierwszych lokomotyw zbliża się czas pierwszej naprawy okresowej P4.

Jak czytamy, od 2009 r. zespół serwisowy Siemens Mobility realizuje działania utrzymaniowo-naprawcze dla lokomotyw Siemensa jeżdżących po polskich torach. Liczący blisko 60 osób zespół działa w trzech lokalizacjach: Warszawie, Poznaniu oraz w Katowicach. Serwisuje zarówno pojazdy z rodziny Eurosprinter, a także najnowocześniejsze lokomotywy w Europie – Vectrony. Siemens Mobility chwali się pierwszym na polskim rynku certyfikatem ECM w obszarze utrzymania lokomotyw.

Do tej pory zespół serwisowy Siemens Mobility realizował rewizję P4 dla lokomotyw U4 (Husarze – PKP Intercity) oraz F4 (PKP Cargo). Z końcem 2022 r. firma rozszerzyła umowę z PKP Cargo o realizację kompletnej rewizji pierwszych 12 lokomotyw Vectron MS – na mocy opcji zapisanej w podpisanej przed laty umowie. Cena prac nie została ujawniona – stanowi tajemnicę handlową spółek.

– Cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z PKP Cargo na kolejne lata, zwłaszcza w obszarze serwisu lokomotyw, gdzie zapewniamy najwyższy poziom dostępności pojazdów oferowany na rynku. Rewizja 12 lokomotyw będzie wykonywana lokalnie, w Warszawie, przy współpracy z centrum serwisowym i napraw lokomotyw Siemens w Monachium Allach, gdzie mamy swoje centrum kompetencji serwisowych przy fabryce lokomotyw Vectron. Będzie to pierwsza kompletna rewizja Vectronów w naszym kraju – powiedział Piotr Haremza, dyrektor pionu serwisu Siemens Mobility cytowany w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony