Partnerzy serwisu:

Polski pociąg humanitarny dotarł na Ukrainę. Będą wahadłowe połączenia do Mościsk

Jakub Madrjas 26.02.2022 4,4k

Polski pociąg humanitarny dotarł na Ukrainę. Będą wahadłowe połączenia do Mościsk
Fot. Michał Dworczyk/Twitter
– Uruchamiamy połączenia wahadłowe, kursujące 2 razy dziennie – poinformował w położonych pod Lwowem Mościskach na Ukrainie szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Na granicę dotarł pociąg sanitarny z pomocą humanitarną. 
Dziś do Przemyśla na pokładzie specjalnego pociągu z wagonami szpitalnymi przyjechali minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak poinformowano, w poniedziałek zostanie uruchomiony duży hub do pomocy humanitarnej dla rannych na terenie Ukrainy. 

Następnie polskie służby medyczne przeszły ćwiczenia na dworcu w Medyce przed wyjazdem na Ukrainę.
Nastąpił też rozładunek pomocy humanitarnej z pociągu.
– Za nami również owocne rozmowy z mer Mościsk – uruchamiamy połączenia wahadłowe, kursujące 2 razy dziennie, które rozładują ruch i pozwolą bezpiecznie przetransportować kobiety i dzieci – zapowiedział na koniec dnia Michał Dworczyk. 

Połączenie jest o tyle istotne, że prawie wszystkie ukraińskie pociągi docierają tylko do granicy w Medyce, skąd do Przemyśla trzeba przebyć kilkanaście kilometrów. Wcześniej gotowość uruchomienia wahadłowych połączeń – po decyzji rządu – zadeklarowało Polregio. Mościska w obwodzie lwowskim to najdalej położone miejsce, do którego dociera "europejski" tor o rozstawie 1435 mm z Przemyśla.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony