Partnerzy serwisu:

Polska fabryka Stadlera przejmuje rynki wschodnie. Zbuduje Flirty dla Azerbejdżanu

Michał Szymajda 15.11.2022 2,8k

Polska fabryka Stadlera przejmuje rynki wschodnie. Zbuduje Flirty dla Azerbejdżanu
Graf. Stadler
Polska fabryka szwajcarskiego koncernu Stadler zbuduje nowoczesnej zespoły trakcyjne Flirt dla Kolei Azerbejdżanu. Pierwotnie kontrakt miał być realizowany na Białorusi, ale Stadler przenosi stamtąd swoje nowe projekty.
– Wojna w Ukrainie miała wpływ na naszą decyzję o ograniczaniu produkcji w Mińsku na Białorusi (która wsparła Rosję w inwazji na ten kraj – dop. red.) – powiedział Philipp Brunner, szef dywizji Europa Centralna w Stadlerze. – Rozpoczynamy przenoszenie do Polski produkcji na rynki wschodnie. To zdecydowanie bardzo dobra informacja dla Polski. Żałujemy, że nasza fabryka w Mińsku nie może pracować na rzecz klientów, ale w tej sytuacji politycznej jest to niemożliwe – dodał Brunner, który wcześniej odpowiedzialny był za kierowanie białoruską fabryką w Fanipolu pod Mińskiem. Przekazuje też bardzo konkretne informacje o projektach na rozstaw toru 1520 mm, które będą realizowane już w Siedlcach.

– W drugiej połowie 2023 roku wystartujemy w Siedlcach z budową Flirtów różnych typów dla Azerbejdżanu. Jeszcze nigdy nie budowaliśmy w Polsce pojazdów dla tego klienta, więc jestem tym bardzo podekscytowany. Również Koleje Azerskie wydają się zadowolone z przeniesienia tej produkcji do Polski – dodał Brunner.

Według naszej wiedzy będą to 6-członowe pojazdy spalinowe (jeden z członów będzie mieścił w sobie tylko silnik) oraz elektryczne w łącznej liczbie 10 sztuk. Stadler otrzymał ten kontrakt w 2021 roku, jako kontynuacja poprzedniej umowy, opiewającej także na 10 pojazdów. Wcześniej Azerowie kupili już od Stadlera 19 wagonów sypialnych z możliwością automatycznej zmiany rozstawu kół oraz 9 piętrowych zespołów trakcyjnych do obsługi linii aglomeracyjnych w regionie Baku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony