Partnerzy serwisu:

Polska – Ukraina: Odprawa graniczna przeniesiona do Kijowa

Kasper Fiszer 03.04.2019 77

Polska – Ukraina: Odprawa graniczna przeniesiona do Kijowa
Pociąg na dworcu w Kijowiefot. Андрей Харьковой, lic. CC BY-SA 4.0
Podróżujący pociągiem z Kijowa do Warszawy przejdą odprawę celną i graniczną jeszcze przed odjazdem ze stolicy Ukrainy. Za dwa dni zmieniają się zasady funkcjonowania nocnego połączeńia Kiev-Express. Pasażerowie muszą pamiętać więc, by przyjść na dworzec z odpowiednim wyprzedzeniem.
Podróżnych korzystających z nocnego połączenia Kiev-Express Warszawa – Kijów – Warszawa czekają duże zmiany. Jak poinformowały Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznycia, UZ), ukraińska odprawa graniczna zostanie bowiem przeniesiona z przygranicznego Jagodzina do Kijowa. Dotychczas punkt kontroli granicznej w ukraińskiej stolicy nie odprawiał podróżnych udających się do Polski, obsługiwał jednak np. niektóre pociągi do Rosji.

Kontrola celna jeszcze w budynku dworca, graniczna – w wagonie

Nowe zasady zaczną obowiązywać już 5 kwietnia, dotyczyć będą więc także podróżnych, którzy wieczorem 4 kwietnia wsiądą do pociągu w Warszawie. Zmiany są jednak szczególnie istotne dla podróżujących w kierunku przeciwnym. Ci będą bowiem musieli zająć swoje miejsca w wagonach na przynajmniej 25 minut przed planową godziną odjazdu. Na dworzec trzeba będzie jednak przyjść z jeszcze większym wyprzedzeniem.

– Zwracamy uwagę, że do tego czasu pasażerowie będą musieli przejść kontrolę celną, która zostanie przeprowadzona w holu dworca Kijów Pasażerski na przejściu na pierwszy peron – czytamy w komunikacie prasowym UZ. – Celnicy sprawdzą ważność biletów i paszportów, obejrzą bagaż. Po przejściu kontroli celnej pasażerowie będą mogli przejść na peron i wsiąść do pociągu – opisuje przewoźnik.

Spóźnieni nie zostaną wpuszczeni do wagonów

W komunikacie jednoznacznie podkreślono, że ci, którzy nie zdążą na 25 minut przed planową godziną odjazdu wejść do swojego wagonu, nie zostaną już wpuszczeni do środka. Wewnątrz odbędzie się bowiem odprawa graniczna. – Na nią przeznaczono właśnie 25 minut – tłumaczą Koleje Ukraińskie.

Rozkład jazdy pociągu na terenie Polski nie ulega żadnym zmianom. Informacja o konieczności wcześniejszego przyjścia na stację znalazła się już w internetowym rozkładzie jazdy UZ. Przypomnijmy, że od kilku lat ten jedyny międzynarodowy pociąg łączący Kijów i Warszawę nie zatrzymuje się handlowo na stacjach pośrednich na terenie Ukrainy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony