Partnerzy serwisu:

Polska – Litwa: Pociągi do Kowna w nowym rozkładzie jazdy

Kasper Fiszer 27.11.2018 5,8k

Polska – Litwa: Pociągi do Kowna w nowym rozkładzie jazdy
Pociąg międzynarodowy z Kowna do Białegostoku w Suwałkach (z lewej)fot. Kasper Fiszer
Jedynymi bezpośrednimi pociągami z Polski na Litwę pozostaną weekendowe kursy Przewozów Regionalnych z Białegostoku do Kowna. Wbrew informacjom umieszczonym m.in. na łamach Portalu Pasażera będą one wykonywane przez cały okres obowiązywania nowego rozkładu jazdy. Polregio zapewnia, że niebawem zostaną do niego wprowadzone brakujące kursy.
Pomimo niedawnego remontu pierwszej części trasy Rail Baltica, dzięki której znów możliwy jest przejazd przez polsko-litewskie przejście graniczne Trakiszki – Maćkowo (Mockava), nie wznowiono kursowania pociągu pospiesznego „Hańcza” w relacji do Szostakowa (Šeštokai) lub Maćkowa. Jedyne bezpośrednie połączenie kolejowe pomiędzy Polską a Litwą zapewniają obecnie uruchamiane przez Przewozy Regionalne weekendowe pociągi z Białegostoku do Kowna (Kaunas). Czy będą one funkcjonować także w nowym rozkładzie jazdy?

Do rozkładu jazdy dopisane zostaną litewskie stacje

Zgodnie z danymi zamieszczonymi na stronie PKP Polskich Linii Kolejowych połączenia te realizowane będą jedynie do 9 marca. Od 10 marca miałyby one kursować w skróconej relacji Białystok – Trakiszki. Jak uspokaja jednak przewoźnik, jest to błąd, bo bezpośrednie pociągi na Litwę będą dojeżdżać ze stolicy Podlasia bez zakłóceń.

– Pomyłka ta niezwłocznie zostanie usunięta – mówi Renata Gerasimiuk, specjalista w Dziale Handlowym Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. – Chodzi tu o dopisanie do rozkładu jazdy pociągu międzynarodowego stacji znajdujących się poza siecią PKP. Stacje zostały dopisane tylko do rozkładu „zamknięciowego” na okres od 9 grudnia 2018 r. do 9 marca 2019 r. – tłumaczy przyczynę powstania błędu.

Pociągi będą kursować w każdy weekend w pełnej relacji

– Prosimy o chwilę cierpliwości i dane zostaną poprawione. Pociągi będą kursowały w weekendy przez cały rok 2019 w pełnej relacji – usłyszeliśmy od przedstawicielki Polregio. Nowy rozkład jazdy jest bardzo zbliżony do obowiązującego dotychczas. Pociąg poranny kursujący w soboty i niedziele wyjedzie z Białegostoku o 8:28. Kurs popołudniowy, który wykonywany będzie także w piątki, wyruszy zaś o 15:49. Dotrze do Kowna o 21:25 (na Litwie zegarki wskazują jedną godzinę do przodu względem polskich).

Pociągi powrotne wyjadą z Kowna o 9:58 (w soboty, niedziele i poniedziałki) oraz o 17:30 (tylko w soboty i niedziele). Wszystkie kursy będą realizowane w ramach nowej kategorii Regio Przyspieszony. Obowiązuje w nich jednak zwyczajna taryfa Regio – oczywiście na odcinku krajowym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony