Partnerzy serwisu:

Polscy kolejarze pomagają chronić zabytki Ukrainy

inf. pras 06.05.2022 1,3k

Polscy kolejarze pomagają chronić zabytki Ukrainy
Fot. PKP Cargo (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Cargo Connect, międzynarodowy operator logistyczny, należący do Grupy PKP Cargo, organizuje transporty z pomocą materialną dla ochrony zabytków Ukrainy. 
Jak czytamy w komunikacie transporty, których od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę było już osiem, są realizowane we współpracy z Centrum Pomocy na rzecz Ukraińskiego Dziedzictwa Kultury, komórki powołanej w ramach Narodowego Instytutu Dziedzictwa w celu pomocy instytucjom kultury w Ukrainie. Ostatnio zorganizowana pomoc trafiła do Kijowa (m.in. Paczerski Park Narodowy, Muzeum Historyczne Miasta Kijowa), do Lwowa (m.in. Muzeum „Terytorium Terroru”, Rezerwat Historyczno-Kulturalny „Starozytny Zvenigorog”) oraz do Charkowa.

– Dzięki rozległemu doświadczeniu PKP Cargo Connect realizujemy najbardziej skomplikowane projekty spedycyjne w kraju i poza jego granicami. Posiadając sieć terminali w całej Polsce jesteśmy w stanie zrealizować pełen łańcuch logistyczny, a w docieraniu z pomocą do obiektów kulturalnych na Ukrainie kluczowe znaczenie mają nasze terminale w Warszawie i Medyce – mówi Maksym Gołoś, prezes PKP Cargo Connect cytowany w komunikacie.

Pracownicy terminala w Warszawie odpowiadają za paletyzację materiałów przeznaczonych do obrony dóbr kultury (m.in. sprzęt gaśniczy i przeciwpożarowy), które w dalszej kolejności transportowane są spedycją drogową do terminala w Medyce. Na jego terenie odbywa główny proces przeładunkowy z samochodów ciężarowych na wagony szerokotorowe, które podstawiane są przez stronę ukraińską - czytamy w komunikacie.

Według danych UNESCO do 18 kwietnia br. podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę zostało uszkodzonych lub częściowo zniszczonych prawie 100 zabytków kultury. Wśród najbardziej dotkniętych miast jest Charków. Znaczne straty poniósł również Czernihów, jedno z najstarszych miast Ukrainy, z niezliczonymi kościołami i klasztorami z X i XIX wieku. Między innymi częściowo zniszczona została cerkiew św. Katarzyny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony