Partnerzy serwisu:

Polregio zaprasza na lubuskie winobranie

inf. pras. 10.09.2018 1,4k

Polregio zaprasza na lubuskie winobranie
Stacja kolejowa w Zielonej GórzeFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
W Zielonej Górze rozpoczęło się największe w Polsce święto winiarstwa, czyli Winobranie w Zielonej Górze. Polregio włącza się w obchody tego święta.
We wtorek 11 września na dworcu w Zielonej Górze będzie można dowiedzieć się wszystkiego o kolejarskim fachu. Odwiedzający poznają między innymi tajniki pracy maszynisty, konduktora i pracownika Straży Ochrony Kolei. Warsztaty skierowane przede wszystkich dla dzieci i młodzieży ale nie tylko. "Polregio od kuchni" startują co godzinę od 9:00 do 13:00 na holu dworca.

Środa 12.09

Jeśli interesuje was gdzie prowadziły tory, które jeszcze kilka lat temu wiodły przez Zieloną Górę, to z pewnością zainteresuje was wykład o historii kolei szprotawskiej. W trakcie wykładu zaplanowany jest krótki przejazd do Czerwieńska, aby na własne oczy zobaczyć zabytkową lokomotywę parową. Zaproszenia na wykład będą do zdobycia na stoisku Polregio. Startujemy o godz. 16.40 na hali dworca.

Czwartek 13.09

"Z Polregio do winnicy Julia" to wycieczka idealna dla tych, którzy chcą na własne oczy sprawdzić jak funkcjonuje prawdziwa zielonogórska winnica. W programie również zwiedzanie przyległego do winnicy parku miniatur. Podczas zielonogórskiego święta to pozycja właściwie obowiązkowa. Odjazd pociągu o godz. 15.48 (pociąg Regio w kierunku Wrocławia). Bilety w cenie 25 zł do kupienia na stoiku Polregio oraz w kasie w Zielonej Górze.
Również w czwartek zapraszamy na niecodzienny pokaz filmowy. Co w nim niezwykłego? Ekran i leżaki ustawione będą w hali dworca w Zielonej Górze. Zobaczymy dwa filmy wyświetlane w ramach Solanin Film Festiwal. Pierwsza propozycja to film "Mocna kawa nie jest wcale taka zła" a druga to "Ja i mój tata". Start o godz.20.00 w hali dworca. Zaproszenia na seans do zdobycia na stoiku Polregio.

Sobota 15.09

Podczas Winobrania do winnego grodu zawita prawdziwa lokomotywa parowa. To jedna z niewielu okazji, żeby poczuć się jak pasażer z ubiegłej epoki i ruszyć w podróż w zabytkowym wagonie. Są to specjalne przejazdy pociągami retro z parowozem z Polregio. Pociąg powitać można już o godz. 10.09 na zielonogórskim dworcu. W drogę do Nowogrodu wyruszy po godz. 13:00 a około 16.50 do Krosna Odrzańskiego. Bilety w cenie 50 zł dostępne będą na stoisku lub w kasie na dworcu Zielona Góra, obowiązują zniżki szkolne, studenckie i inne ulgi ustawowe.

Niedziela 16.09

"Z Polregio do winnicy Julia" to wycieczka idealna dla tych, którzy chcą na własne oczy sprawdzić jak funkcjonuje prawdziwa zielonogórska winnica. W programie również zwiedzanie przyległego do winnicy parku miniatur. Odjazd pociągu o godz. 15.48 (pociąg Regio w kierunku Wrocławia). Bilety w cenie 25zł do kupienia na stoiku Polregio oraz w kasie w Zielonej Górze

Specjalne pociągi powrotne po koncertach w ofercie "Polregio na Winobranie"

Chcesz wpaść na Winobranie i nie martwić się o korki i miejsca parkingowe? Oferta "Polregio na winobranie" to doskonała alternatywa dla samochodowej wyprawy. W naszej ofercie w niskiej cenie dojedziesz i wrócisz do domu po wieczornych koncertach plenerowych. Godziny przyjazdu i odjazdu możesz dostosować do swoich potrzeb. Poniżej prezentujemy godziny ostatnich odjazdów w poszczególnych kierunkach.

Zielona Góra 22:05 – Nowogród Osiedle 22:39 – Żary 23:04 – Żagań 23:16
Zielona Góra 22:30 – Sulechów 22:53
Zielona Góra 22:44 – Czerwieńsk 22:56 – Budachów 23:19 – Rzepin 23:43
Zielona Góra 23:50 – Nowa Sól 0:09 – Bytom Odrzański 0:18 – Głogów 0:51

Ceny biletów

Nowa Sól lub Sulechów 15zł tam i powrót; powrót tylko pociągiem wieczornym – 10 zł
Bytom Odrzański 20zł tam i powrót, powrót tylko pociągiem wieczornym – 15 zł
Głogów - 30zł tam i powrót, powrót tylko pociągiem wieczornym – 20 zł
kierunek Żary, Żagań, Rzepin oferta standardowa.

Od powyższych cen obowiązują ulgi ustawowe (szkolna, studencka).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony