Partnerzy serwisu:

PolRegio zadowolone z wyników za 2016 rok

Martyn Janduła 31.01.2017 278

PolRegio zadowolone z wyników za 2016 rok
Fot. Przewozy Regionalne
Największy przewoźnik kolejowy w kraju – Przewozy Regionalne – jest zadowolony z wyników za 2016 rok. Spółka, która jest właścicielem marki PolRegio jako sukces odnotowuje pozytywny wzrost liczby pasażerów i zachowanie pozycji lidera.
W 2016 roku aż 79,5 mln pasażerów skorzystało z usług Przewozów Regionalnych (obecnie PolRegio). To najlepszy wynik wśród wszystkich przewoźników kolejowych. Drugi w kolejności przewoźnik pod tym względem to Koleje Mazowieckie, które przewiozły w poprzednim roku o ok. 18 mln pasażerów mniej. Więcej o tym piszemy tutaj.

Taki wynik oznacza, że Przewozy Regionalne poprawiły wynik z 2015 roku o 3,4%. – Mimo że inni przewoźnicy również odnotowali wzrost liczby przewożonych pasażerów, to Przewozy Regionalne, właściciel nowej marki PolRegio, pozostały liderem i utrzymały pozycję największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego – przyznaje Michał Stilger z biura prasowego.

Ten dobry wyniki przewoźnik upatruje przede wszystkim w stabilnej ofercie przewozowej, wynikającej z wieloletnich kontraktów z urzędami marszałkowskimi. – Kilkuletnie umowy z samorządami, gwarantujące utrzymanie optymalnej sieci i liczby połączeń, podpisaliśmy z większością województw – podkreśla Stilger. Wskazuje przy tym, że nie bez znaczenia pozostają tutaj także kwestie związane z poprawą jakości podróży. – Wiele połączeń obsługujemy nowymi i kompleksowo zmodernizowanymi pociągami – dodaje.

Zdaniem przewoźnika zauważalnie na części tras skrócił się czas podróży, dzięki przeprowadzeniu remontu infrastruktury kolejowej. Ma on istotne znaczenie przede wszystkim dla osób podróżujących koleją na co dzień, a jak wiadomo, z usług Przewozów Regionalnych w znacznej mierze podróżni korzystają, by dostać się do pracy czy szkoły. Grupa ta stanowi większość klientów przewoźnika. Ponieważ kolej stanowi ich codzienny środek lokomocji, Przewozy Regionalne postanowiły uatrakcyjnić ofertę przewozową i wprowadzić bardzo wiele ogólnopolskich i regionalnych ofert promocyjnych pozwalających obniżać koszty podróżowania.

Jak informuje Michał Stilger z biura prasowego, Przewozy Regionalne będą chcieli przekonać te samorządy, które jeszcze na to nie zdecydowały, do podpisania z przewoźnikiem umów wieloletnich. – Działania restrukturyzacyjne przyniosły już pierwsze efekty. W zeszłym roku po raz pierwszy w historii odnotowaliśmy zysk na poziomie około 50 mln zł. Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że pozytywne zmiany dostrzegli również pasażerowie. Zaufało nam prawie 80 milionów podróżnych. To najlepsza rekomendacja, by zaufały nam także władze pozostałych regionów – mówi.

W ciągu kilku najbliższych lat Przewozy Regionalne zapowiadają, że będą się koncentrować na podnoszeniu komfortu podróży. Jeszcze w tym roku na trasy mają wyjechać pierwsze zmodernizowane pociągi. – Chcemy, aby w ciągu kilku lat 100% naszej floty stanowiły pojazdy nowe i poddane gruntownej modernizacji – podsumowuje Stilger.

Czytaj więcej o wynikach przewozowych za 2016 rok:
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony