Partnerzy serwisu:

Polregio z zyskiem za 2019 rok, ale mniejszym niż rok wcześniej

Jakub Madrjas 04.05.2020 42

Polregio z zyskiem za 2019 rok, ale mniejszym niż rok wcześniej
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Spółka Polregio opublikowała swój wynik netto za 2019 rok. Wyniósł on 29,38 mln złotych. Rok wcześniej było to 51 mln złotych.
Przewoźnik podkreśla, że dodatni wynik finansowy został wypracowany czwarty rok z rzędu, a skumulowany wynik finansowy spółki za lata 2016-2019 wyniósł 211,23 mln zł. Jednak dane te oznaczają jednocześnie, że 2019 rok był najsłabszy dla spółki od objęcia większości udziałów przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Rok temu zysk netto wyniósł 51 mln zł. Jeszcze lepiej było rok wcześniej – plus 70 mln złotych.

Spółka podkreśla, że wzrosła liczba przewożonych pasażerów – osiągnęła poziom 88,9 mln, tj. 7,7 mln więcej niż w roku 2018.– Wyniki finansowe wyraźnie pokazują, że wdrażana przez nas w ostatnich latach żelazna konsekwencja w działaniu przynosi wymierne korzyści. To efekt także dobrej współpracy z samorządami, które rozumiejąc potrzeby pasażerów, zapewniają najlepszą możliwą ofertę, za co dziękuję. W przyszłości będziemy kontynuować tę politykę, w dalszym ciągu umacniając naszą pozycję lidera rynku pasażerskich przewozów kolejowych w Polsce – komentuje Krzysztof Zgorzelski, prezes Polregio, cytowany w komunikacie. 

Jak czytamy w komunikacie, utrzymanie w ubiegłym roku kosztów w twardym reżimie zapewniło spółce dobrą kondycję finansową. – Po zakończonej restrukturyzacji Polregio jest w na tyle dobrej kondycji, iż pomimo epidemii i jej negatywnego wpływu na wyniki w bieżącym roku – głównie ze względu na spadek liczby pasażerów, płynność finansowa spółki nie jest obecnie zagrożona. Polregio na bieżąco reguluje swoje zobowiązania finansowe względem wszystkich współpracujących ze spółką podmiotów – zapewnia przewoźnik.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony