Partnerzy serwisu:

Polregio z umową w kujawsko-pomorskim. 800 milionów zł na przewozy

redakcja 24.10.2022 3,3k

Polregio z umową w kujawsko-pomorskim. 800 milionów zł na przewozy
fot. Polregio
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Polregio S.A. podpisały umowę na świadczenie przewozów na zelektryfikowanych trasach województwa na lata 2023-2030. Wartość umowy to 800 mln zł.
W poniedziałek (24 październik) Polregio podpisało pierwszą długoterminowa umowę w województwie kujawsko-pomorskim. – Intensywnie pracowaliśmy nad tym, by pomimo rosnących kosztów energii zapewnić pasażerom jak najwięcej połączeń. Cieszę się, że samorząd wojewódzki zdecydował się podpisać z Polregio wieloletnią umowę, ponieważ takie rozwiązanie pozwala w dłuższej perspektywie planować inwestycje, lepiej zarządzać kosztami i zwiększać dostępność transportu kolejowego. Mam nadzieję, że we współpracy z Marszałkiem już w kolejnym rozkładzie pojawi się więcej połączeń – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu spółki.

W ramach umowy spółka zobowiązała się do realizacji przewozów na łącznej trasie 3 mln pockm rocznie. Pasażerów z pewnością ucieszy fakt, że do końca roku na kolejowe trasy województwa wyjedzie pięć nowoczesnych EZT-ów, które Urząd Marszałkowski zakupił od Pesy Bydgoszcz. Czteroczłonowe, klimatyzowane składy trafią na tory już w grudniu. Operatorem realizowanych tym taborem przejazdów będzie kujawsko-pomorski Zakład Polregio.

Ogłoszenie przetargu na ośmioletnie przewozy w województwie po wielu perypetiach nastąpiło w maju. Oferty złożyli obecni przewoźnicy: Polregio oraz Arriva – każdy z nich na inny pakiet połączeń. Kilka godzin temu informowaliśmy o podpisaniu porozumienia z Arriva.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony