Partnerzy serwisu:

Polregio z nowoczesnym Centrum Przetwarzania Danych

inf. pras. 16.10.2018 32

Polregio z nowoczesnym Centrum Przetwarzania Danych
Fot. PolRegio
Polregio uruchomiło nowoczesne Centrum Przetwarzania Danych – poinformowało biuro prasowe Przewozów Regionalnych. Nowe CPD ma wspomóc restrukturyzację przez bardziej efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii.
Jak czytamy w komunikacie, nowoczesne i elastyczne (tzw. hybrydowe) Centrum Przetwarzania Danych to kolejny etap realizacji spójnie zaplanowanych i złożonych projektów IT, będących częścią kończącego się w tym roku procesu restrukturyzacji Spółki Przewozy Regionalne. Kluczowymi wskazanymi w tych działaniach elementami są powiązane ze sobą projekty przebudowujące i modernizujące rozwiązania teleinformatyczne przewoźnika. Jako, że rolą informatyki jest zapewnienie rozwiązań i narzędzi umożliwiających bardziej efektywną pracę przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i programów komputerowych uruchomione zostały takie projekty jak Centrum Przetwarzania Danych (CPD), które zamyka koncepcyjnie zaplanowane w strategii działania.

– Nowe Centrum Przetwarzania Danych to skok cywilizacyjny w obrębie tego typu systemów w Przewozach Regionalnych. Zastaliśmy w Spółce przestarzały sprzęt i mało wydajne systemy, którym daleko do obecnie obowiązujących standardów. Żeby zarządzać tak dużym przedsiębiorstwem, musimy mieć gwarancję w postaci niezawodnego systemu przetwarzania i przechowywania danych. To czynniki kluczowe dla dalszego rozwoju Polregio i zrobiliśmy właśnie kolejny istotny krok w tym kierunku – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych cytowany w komunikacie.

Uruchomienie CPD zapewni Przewozom Regionalnym zwiększone zasoby obliczeniowe i przestrzeń do przechowywania danych, a główną różnicą w zakresie zarządzania tymi zasobami będzie możliwość ich dynamicznego przenoszenia i przydzielania pomiędzy aplikacjami. Dzięki temu poprawi się szybkość wykonywania obliczeń, tworzenia zestawień i raportów. CPD jest zainstalowane w pomieszczeniach w specjalistycznym obiekcie zapewniającym szerokopasmową łączność, nieprzerwane dostawy energii i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Po uruchomieniu technicznym obiektu zaplanowana została migracja sprzętu i aplikacji wraz z danymi – podsumowuje spółka.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony