Partnerzy serwisu:

Polregio z nową umową w województwie pomorskim

inf. pras 28.11.2022 3,8k

Polregio z nową umową w województwie pomorskim
fot. Polregio
Polregio podpisało umowę z województwem pomorskim o wartości 187,8 mln zł na obsługę czterech nowych tras w regionie, wykorzystujących linię kolejową PKM. 
Jak informowaliśmy w połowie miesiąca, Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził zwycięstwo Polregio w przetargu na przewozy pasażerskie na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W ramach umowy spółka będzie uruchamiać 97 pociągów w dni powszednie i 82 w weekendy i święta. Oznacza to pracę eksploatacyjną o wartości ponad 6,3 mln pociągokilometrów w ciągu 4 lat.

Nowa umowa między Polregio a województwem pomorskim zacznie obowiązywać od 11 grudnia 2022 r. i potrwa do grudnia 2026 r. Od nowego rozkładu jazdy 17 spalinowych zespołów trakcyjnych, z których 13 należy do województwa, a kolejne 4 to własność Polregio, będzie kursować na trasach:

• Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz
• Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna
• Kościerzyna – Gdańsk Wrzeszcz – Gdynia Główna
• Kościerzyna – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna

– Dziękujemy za zaufanie ze strony województwa pomorskiego, organizatora transportu kolejowego. Konsekwentnie umacniamy pozycję Polregio, jako największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce, wygrywając kolejne przetargi w regionach. Po podpisaniu umowy wieloletniej w województwie kujawsko-pomorskim w październiku i teraz w pomorskim, zabezpieczyliśmy łącznie blisko 1 mld zł do 2030 r. Obecnie mamy więc bardzo dobrą, długoterminową perspektywę finansową i możemy realizować ambitne projekty inwestycyjne, jak chociażby prowadzony właśnie przetarg na zakup do 200 nowych pociągów – mówi Artur Martyniuk, prezes Polregio cytowany w komunikacie. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony