Partnerzy serwisu:

Polregio z 8-letnią umową w województwie łódzkim

inf. pras 10.12.2020 1,1k

arrow
arrow
Polregio z 8-letnią umową w województwie łódzkim
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Polregio z 8-letnią umową w województwie łódzkim
Polregio z 8-letnią umową w województwie łódzkim
Województwo łódzkie podpisało z Polregio 8-letnią umowę na wykonanie przewozów kolejowych w regionie na kwotę 415,7 mln zł. Zgodnie z jej postanowieniami całkowita planowana praca eksploatacyjna wyniesie w tym czasie 16,6 mln pockm, natomiast średnioroczna planowana praca eksploatacyjna wyniesie 2,1 mln pockm.
Tak jak zapowiadaliśmy na łamach "Rynku Kolejowego", przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Polregio podpisali 9 grudnia nową, 8-letnią umowę na wykonanie przewozów kolejowych w regionie. Przewidywane łączne nakłady finansowe na realizację przewozów kolejowych świadczonych przez Polregio w okresie obowiązywania umowy, czyli od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2028 r. wynoszą 415 713 365,08 zł netto. Rekompensata na pierwszy okres rozliczeniowy od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 wynikająca z planu finansowego wynosi 57 235 313,91 zł netto zł. Zgodnie z postanowieniami umowy całkowita praca eksploatacyjna planowana (maksymalna) na okres obowiązywania umowy wyniesie 16 566 171,324 pockm, natomiast średnioroczna planowana praca eksploatacyjna wyniesie 2 070 771,415 pockm.

– Województwo Łódzkie to kolejna umowa wieloletnia Polregio w tym roku. Umożliwia ona szybkie otwarcie dodatkowych połączeń relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia oraz Łódź Kaliska – Wrocław Główny do granicy województwa łódzkiego. Już teraz myślimy również o wykorzystaniu budowanego w Łodzi tunelu średnicowego. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej samorządów, które są organizatorami regionalnych przewozów kolejowych i w partnerskiej współpracy chcemy dostosowywać ofertę przewozów do aktualnego popytu oraz możliwości – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu Polregio.

– Chcemy, aby jak najwięcej wykluczenia komunikacyjnego wspólnymi siłami w województwie łódzkim zlikwidować. Na tym nam wspólnie zależy. Bardzo zależy nam również na tym, żeby obaj przewoźnicy w województwie łódzkim wykonywali swoją pracę jak najlepiej. Dziękuję wszystkim tym, którzy brali udział w rozmowach i negocjacjach – mówi Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Przewozy objęte umową będą realizowane na następujących trasach:

Łódź – Częstochowa – Łódź, w tym relacje:
  • Łódź – Częstochowa – Łódź
  • Piotrków Trybunalski – Częstochowa – Piotrków Trybunalski
  • Radomsko – Częstochowa – Radomsko
  • Łódź – Piotrków Tryb. – Łódź
Łódź – Opoczno – Łódź, w tym relacje:
  • Łódź – Opoczno – Łódź
  • Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Tomaszów Mazowiecki
Wieluń – Tarnowskie Góry – Wieluń
Łódź/Kutno – Toruń – Kutno/Łódź
Łódź – Warszawa – Łódź
Łódź – Poznań – Łódź

W przypadku podjęcia przez Organizatora decyzji o zwiększeniu sieci połączeń kolejowych przewozy będące przedmiotem umowy mogą zostać rozszerzone o wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych na liniach komunikacyjnych (odcinkach linii), w tym w szczególności:

• Linia nr 17, 1 w relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia (w całej relacji),
• Linia nr 14 w relacji Łódź Kaliska – Wrocław Główny do granicy województwa łódzkiego (Skalmierz).

Umowa z Województwem Łódzkim jest dziesiątą wieloletnią umową zawartą przez Polregio w tym roku. Wcześniej przewoźnik podpisał kontrakty z Województwem Małopolskim, Warmińsko-Mazurskim, Zachodniopomorskim, Podkarpackim, Lubelskim, Lubuskim, Opolskim, Świętokrzyskim a w 2019 roku – z Województwem Śląskim. W celu zapewnienia kontynuacji przewozów, samorządy powinny podpisać umowy PSC (ang. Public Service Contract) najpóźniej do 12 grudnia 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony