Partnerzy serwisu:

Polregio wydzierżawi dwa pociągi na Hel

Jakub Madrjas 23.06.2022 5,3k

Polregio wydzierżawi dwa pociągi na Hel
Fot. SKPL
Polregio ogłosiło przetarg na dzierżawę dwóch pociągów spalinowych. Najprawdopodobniej wzmocnią one kursy do Helu w okresie wakacji.
Spółka Polregio ogłosiła niedawno przetarg na dzierżawę dwóch pojazdów spalinowych na bardzo krótki okres – zaledwie 59 dni. Dostawę trzeba zorganizować szybko – już w trzy dni po podpisaniu umowy.

– Przetarg jest niezbędny, by wzmocnić obsługę relacji w województwie pomorskim w okresie letnim, najprawdopodobniej na Hel. Dwa pojazdy szynowe będą wydzierżawione na lipiec oraz sierpień w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie pasażerów w trakcie wakacji – tłumaczy "Rynkowi Kolejowemu" rzeczniczka przewoźnika Aleksandra Baldys.

Warto przypomnieć, że w tym roku komercyjnych połączeń nie zdąży już uruchomić Arriva. Województwo pomorskie już w przeszłości starało się elastycznie reagować na sytuację przewozową – na przypadku zwiększyło w zeszłym roku liczbę pociągów do Helu we wrześniowe weekendy. Generalnie jednak, mimo przeprowadzonej kilka lat temu modernizacji, linia nr 213 do Helu ma ograniczoną przepustowość. Powoduje to tłok w pociągach, a nierzadko inne ograniczenia, np. w przewozie rowerów
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony