Partnerzy serwisu:

Polregio włączyło pojazdy SKPL do floty w lubuskim

Jakub Rösler 15.10.2021 7,5k

Polregio włączyło pojazdy SKPL do floty w lubuskim
SN82 na Dolnym Śląsku (zdjęcie ilustracyjne)Fot. SKPL
W związku z czasową niedostępnością części taboru spalinowego w województwie lubuskim, Polregio zdecydowało się wypożyczyć tego typu pojazdy od SKPL. Są to dwa jednoczłonowe SN82 i jak informuje Polregio, będą kursować na trasie Gorzów Wielkopolski - Zbąszynek. Przewoźnik deklaruje też ciągłą pracę nad pozyskaniem kolejnych, dwuczłonowych pociągów spalinowych.
Województwo lubuskie posiada na własność 23 pojazdy, z czego 20 to składy spalinowe różnych typów. Są tu zarówno Linki, popularne żelazka, czyli SA105, czy też dwa najnowsze nabytki, spalinowe Impulsy z Newagu. Wszystkie pojazdy są udostępniane Polregio, które je serwisuje.

Wyłączone z ruchu pojazdy własne 

Jak informuje nas Wojciech Majdański, główny specjalista ds. kolei z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, aktualnie 9 z 20 lubuskich składów spalinowych, które użytkuje Polregio jest wyłączonych z eksploatacji. Jak wynika z informacji przewoźnika, są to głównie zaplanowane wcześniej przeglądy okresowe lub uszkodzenia w wyniku kolizji.

W związku z tym spółka zdecydowała się wypożyczyć pojazdy spalinowe. Mowa o dwóch składach SN82 od SKPL. Są to pojazdy SN82-002 (Sylwia) i SN82-003 (Weronika). SN82 to wagony motorowe, które przeszło 10 lat temu sprowadzono z Holandii. Od tej pory są regularnie wypożyczane różnym przewoźnikom, którzy potrzebują doraźnych wzmocnień na liniach niezelektryfikowanych. 

SN82 pracują już w Polregio

Do tej pory składy te służyły już w Polregio, ale w innych częściach Polski. Ponadto kursowały także w Kolejach Śląskich i Dolnośląskich, a także Kolejach Mazowieckich. Majdański dodaje, że pociągu ze względu na swoją pojemność i niewielkie gabaryty nadadzą się do obsługi połączeń Gorzów-Zbąszynek lub też Zielona Góra-Żagań-Żary. Informacje potwierdza Polregio.

– Pojazd DH1 SN82-003 (Weronika) jest już w naszym Zakładzie. Oczekujemy jeszcze na przyjazd pojazdu DH1 SN82-002 (Sylwia), co ma nastąpić w tym tygodniu. Pojazdy wypożyczone od SKPL przeznaczone są do obsługi trasy Gorzów Wielkopolski – Zbąszynek. Będą one realizowały połączenia do powrotu pojazdów z przeglądów P3, P4 oraz napraw awaryjnych. Cały czas pracujemy nad tym, aby zminimalizować niedogodności dla pasażerów. Dlatego pozyskaliśmy dwa dodatkowe SN82 – informuje nas zespół prasowy Polregio.

Weronika kursuje już z pasażerami, a przewoźnik dodaje, że ciągle pracuje nad pozyskaniem dwuczłonowych pociągów spalinowych, które mogłoby znacząco wspomóc realizowanie kursów w lubuskim.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony