Partnerzy serwisu:

PolRegio w Małopolsce odrabia straty w liczbie pasażerów

inf. prasowa 25.04.2017 300

PolRegio w Małopolsce odrabia straty w liczbie pasażerów
fot. Martyn Janduła
Przewozy Regionalne w Małopolsce przewiozły w I kwartale 2017 r. ponad 1 852 tys. osób. Jest to wzrost o 16,3% w stosunku do roku ubiegłego i o ponad 390 tys. osób więcej, niż planowano w tym okresie.
Jak podaje przewoźnika, na tak dobry wynik złożył się przede wszystkim powrót podróżnych do pociągów na linii Kraków – Tarnów. Przybywa też pasażerów w pociągach z Sędziszowa i Miechowa. Linia ta obsługiwana jest wyłącznie nowym taborem.

– Po raz kolejny w tym rozkładzie jazdy podejmujemy decyzję o zwiększeniu zestawienia pociągów na niektórych kursach do Sędziszowa i Tarnowa, tak, aby wraz ze wzrostem ilości pasażerów poprawić warunki podróżowania – mówi Andrzej Siemieński, dyrektor Oddziału Małopolskiego PolRegio. – Cieszy również to, że pomimo dużych utrudnień związanych z prowadzonym remontem na odcinku Kraków – Trzebinia, pasażerów w pociągach nie ubywa – dodaje.

Przewozy Regionalne, od stycznia 2017 r. posługujące się marką handlową PolRegio, to największy przewoźnik pasażerski kolejowy – zarówno w Małopolsce, jak i w całym kraju. Spółka pomyślnie przeszła proces restrukturyzacji i obecnie skupia się na podnoszeniu jakości usług oraz rozbudowie oferty. Rozpoczęto inwestycje w nowoczesny tabor. Do końca roku na tory wyjedzie 50 nowych lub gruntownie zmodernizowanych pociągów w nowych barwach spółki. Spółka ma również w planach zakup 250 nowoczesnych składów. W planach PolRegio jest także rozwijanie wspólnej oferty z największymi przewoźnikami autobusowymi.

Kilka dni temu swoje wyniki przewozowe za pierwszy kwartał zaprezentowały Koleje Małopolskie, chwaląc się wzrastającą regularnie liczbą pasażerów. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony