Partnerzy serwisu:

Polregio uruchomiło połączenia z Zielonej Góry przez Żary i Węgliniec do Görlitz

inf. prasowa 02.02.2018 5,3k

Polregio uruchomiło połączenia z Zielonej Góry przez Żary i Węgliniec do Görlitz
Fot. PR
Przewozy Regionalne (Polregio) uruchomiły nowe codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Zieloną Górą, Węglińcem, Żarami i Görlitz.
Dzięki współpracy z partnerem po stronie niemieckiej, spółką Laenderbahn DLB, uruchomione zostały trzy połączenia z Zielonej Góry do Görlitz i z powrotem (w dni robocze) oraz dodatkowe kursy pomiędzy stacjami Węgliniec – Görlitz – Węgliniec (w weekendy). Dotychczas połączenia te realizowane były tylko do stacji Zgorzelec.

– Nowe połączenia transgraniczne to ważny element optymalizacji siatki połączeń regionalnych. Atrakcyjna cena 23,60 zł i rozkład jazdy skomunikowany w Zielonej Górze np.  z pociągiem z Warszawy to odpowiedź na oczekiwania pasażerów Polregio, którzy od dzisiaj mogą podróżować w komfortowych warunkach z Zielonej Góry i Węglińca do Görlitz – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu – dyrektor handlowy spółki Przewozy Regionalne.

– Zielona Góra to ważny punkt na transportowej mapie zachodniej Polski. Uruchomienie nowych bezpośrednich połączeń Polregio przez Węgliniec do Görlitz wpłynie na wzrost znaczenia kolei w podróżach międzynarodowych wśród mieszkańców województwa lubuskiego. Jesteśmy przekonani, że budowa nowych połączeń w oparciu o oczekiwania i sugestie pasażerów wpłynie na ich popularność – powiedział Krzysztof Pawlak, p. o. dyrektor Oddziału Przewozów Regionalnych w woj. lubuskim.

W przypadku podróżnych wsiadających do pociągów na stacji granicznej Zgorzelec lub Görlitz i nieposiadających ważnego biletu na przejazd, obsługa pociągu wydaje z terminala mobilnego „Bilet graniczny Zgorzelec – Görlitz” w cenie 0zł/ 0€ uprawniających do przejazdu „tam i z powrotem” - oznacza to, że tzw. przejściówka przez granicę jest bezpłatna.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony