Partnerzy serwisu:

Polregio uruchomi interRegio Warszawa – Poznań przez Łódź

Kasper Fiszer 14.10.2021 10k

Polregio uruchomi interRegio Warszawa – Poznań przez Łódź
Skład pociągu iRfot. Kasper Fiszer
Polregio połączy relacje pociągów Poznań – Łódź i Łódź – Warszawa. W efekcie po kilkuletniej przerwie pociągiem interRegio będzie można więc dojechać ze stolicy kraju do stolicy Wielkopolski, aczkolwiek podróż nie będzie odbywać się standardową trasą przez Konin i zajmie szacunkowo ponad pięć godzin. Połączenie będzie finansowane przez marszałków województw łódzkiego i wielkopolskiego.
Jeszcze kilka lat temu pociągi kategorii interRegio kursowały w całym kraju. Dziś spółka Polregio uruchamia je jedynie na trasie Łódź – Warszawa. 11 par połączeń realizowanych jest wyłącznie w dni robocze. Jak zapowiedział przewoźnik, już za około dwa miesiące ma się to zmienić: po dłuższej przerwie pociągiem iR będzie można dojechać ze stolicy do Poznania, choć nie z wykorzystaniem najszybszej trasy przez Łowicz, Kutno i Konin.

Z Łodzi do Poznania z postojami na wszystkich przystankach

– Od nowego rozkładu jazdy pociągów 2021/2022, który będzie obowiązywał od 12 grudnia tego roku, relacje trzech pociągów Łódź – Warszawa zostaną wydłużone – zapowiada Zespół Prasowy Polregio. Dwie pary (wyjazd z Warszawy w godzinach porannych i popołudniowych) mają być realizowane w relacji Warszawa Główna – Poznań Główny przez Łódź, Kalisz i Ostrów Wielkopolski. Jedna para (wyjazd z Warszawy popołudniu) kursować będzie natomiast w relacji Warszawa Główna – Ostrów Wielkopolski.

Pociągi Warszawa – Poznań będą obsługiwane codziennie, kursy do i z Ostrowa – w dni robocze od poniedziałku do piątku. Wszystkie kursy na trasie swojego przejazdu będą zmieniać kategorię: z Warszawy do Łodzi pojadą jako iR, z Łodzi do Poznania i Ostrowa – jako Regio. Na zachód od Łodzi zatrzymają się też na wszystkich stacjach i przystankach.

Połączenia z dofinansowaniem samorządów wojewódzkich

Kursy z Warszawy zatrzymają się standardowo w Łodzi-Andrzejowie i na stacji Łódź-Widzew. Stamtąd pojadą tzw. koleją obwodową z postojami na przystankach Pabianicka, Chojny i Dąbrowa do Łodzi Kaliskiej. Wśród miejsc zatrzymania na terenie Łodzi służby prasowe Polregio nie wymieniły stacji Łódź-Lublinek ani przystanku Łódź-Retkinia.

– Pociągi będą finansowane przez województwa łódzkie i wielkopolskie – informuje Polregio. Oba te samorządy dotują aktualnie kursy Regio z Łodzi do Poznania. W praktyce zmiana będzie więc polegać na połączeniu relacji istniejących pociągów Poznań – Łódź i Łódź – Warszawa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony