Partnerzy serwisu:

Polregio uruchamia innowację – bilety sprzeda wideomat. Już dziś!

Jakub Madrjas 12.10.2022 2,2k

Polregio uruchamia innowację – bilety sprzeda wideomat. Już dziś!
fot. RK
Już dziś rusza sprzedaż biletów przez nowy kanał sprzedaży Polregio. Wideomaty – biletomaty z funkcją połączenia wideo z żywym kasjerem w call center mają połączyć zalety dotychczasowych sposobów sprzedaży. 
Innowacyjne rozwiązanie zaprezentowane przez Polregio zostało wymyślone i sfinansowane przez samą spółkę. Do udziału zaproszono w drodze przetargu producenta biletomatów – firmę Avista oraz Netię. Rozwiązanie przedstawił dziś w Warszawie, Adam Pawlik, członek zarządu i dyrektor handlowy Polregio, wraz z przedstawicielami partnerów.

Ma łączyć zalety tradycyjnych kanałów sprzedaży

Jak mówił Adam Pawlik, choć Polregio zatrzymuje się 1900 stacjach i przystankach, posiada jedynie ok. 150 kas biletowych. Wynika to z kosztów – w skrajnych przypadkach pochłaniają one aż 50% przychodu. Do tego dostępność kas jest niska – na dworcach premium 12 godzin w dobie, na mniejszych tylko siedem. 

Rozwiązaniem tych problemów ma być biletomat z funkcją połączenia wideo z żywym kasjerem w call center. – Ta osoba pomoże w wybraniu odpowiedniej oferty i ulgi sprzedażowej. Potem wystarczy przyłożyć kartę do biletomatu i pobrać bilet – zakładał Pawlik, dodając, że będzie on czynny od 6 rano do 22, przez 7 dni w tygodniu. Płatność możliwa jest jednak tylko kartą. To upraszcza zarówno konstrukcję, jak i ochronę i ubezpieczenie urządzenia. 

Debiut już dziś!


Co zaskakujące, pierwsze dwa wideomaty mają ruszyć już dziś, w Łodzi Widzewie oraz Świnoujściu. W pierwszym etapie uruchomionych zostanie 10 urządzeń na większych i mniejszych dworcach, a w kolejnych miesiącach działanie będzie oceniane. – Jeśli się sprawdzi, to potencjał jest ogromny. W ciągu czterech miesięcy uruchomimy sprzedaż biletów wszystkich przewoźników – deklarował członek zarządu Polregio.

Netia zapewni obecnie obsługę z trzech niezależnych lokalizacji call center. Docelowo może być ich dziewięć. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony