Partnerzy serwisu:

Polregio tłumaczy, dlaczego zdrożały bilety

Michał Szymajda 21.12.2019 5,6k

Polregio tłumaczy, dlaczego zdrożały bilety
Fot. ms, rynek-kolejowy
„Rynek Kolejowy” zapytał Przewozy Regionalne o powody podwyżki cen biletów. Operator wyjaśnia dlaczego podniósł opłaty za przejazd we wszystkich regionach, gdzie działa.
Jak pisaliśmy już wcześniej, wzrost ceny biletów okresowych i jednorazowych wyniósł średnio 8% (miesięczne i kwartalne poniżej 9%). Korekta cennika została skonsultowana i zaakceptowana przez województwa, które są organizatorami publicznego transportu zbiorowego, na zlecenie których Polregio realizuje połączenia kolejowe. Dodajmy jednak, że zmiana w cennikach dotyczy także innych przewoźników regionalnych w Polsce.

– Korekta cennika jest związana z kilkoma czynnikami gospodarczymi wpływającymi na rosnące koszty prowadzenia działalności. W rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020 szczególny wpływ na wzrost kosztów będą miały między innymi rosnące ceny energii elektrycznej, w tym trakcyjnej oraz rosnące koszty usług zewnętrznych – np. wyższe ceny w ofertach od wykonawców w ogłaszanych przez spółkę przetargach – poinformował Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Jak dodaje przedstawiciel operatora, na koszty działalności negatywne oddziaływanie ma również zwiększający się wskaźnik inflacji (CPI r/r), który zgodnie z opublikowaną na stronie Narodowego Banku Polskiego w dniu 8 lipca 2019 roku projekcją ma wynieść w 2019 roku 2,0%, w 2020 roku 2,9%, a w 2021 roku 2,6%.

– Postępująca inflacja ma bezpośredni związek ze wzrostem kosztów utrzymania taboru kolejowego oraz wyższymi cenami wszystkich opłat wynikających z działalności operacyjnej spółki – powiedział Dominik Lebda.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony