Partnerzy serwisu:

PolRegio szuka pilnie KKZ na odcinku Słupsk – Szczecinek

Martyn Janduła 26.06.2017 2,1k

PolRegio szuka pilnie KKZ na odcinku Słupsk – Szczecinek
Fot. Romuald Stolnicki
Przewozy Regionalne poszukują obecnie przewoźnika do autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Słupsk – Miastko – Szczecinek. W związku z przyspieszeniem prac nad realizacją modernizacji linii kolejowej nr 405 Słupsk – Ustka, Przewozy Regionalne muszą w szybkim czasie zadbać o przewóz podróżnych. Czasu jest niewiele.
Trwa postępowanie przetargowe Przewozów Regionalnych na świadczenie usługi przewozu osób zastępczą komunikacją realizowaną autobusami oraz pojazdem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych (busem) w zastępstwie realizowanych przez zamawiającego kolejowych przewozów pasażerskich na odcinku Słupsk – Miastko – Szczecinek. Powodem uruchomienia w okresie od 3 lipca 2017 roku do 9 grudnia 2017 roku jest modernizacja linii kolejowej nr 405.

6 pojazdów i 300 tys. km

Przewozy Regionalne szacują, że przebieg autobusów w okresie obowiązywania umowy wyniesie ok. 270 tys. km, z kolei przebieg busa – 31,360 tys. km. Zamawiający zastrzega sobie jednak możliwość zmiany ilości przewozów o 20% zamówienia w sytuacjach, których nie można było wcześniej przewidzieć, jak np. zmiany organizacyjne spowodowane pracami inwestycyjnymi, awaryjne zamknięcia torowe i zmiany rozkładu jazdy pociągu. Zamawiający daje sobie prawo do korekty wielkości pracy eksploatacyjnej oraz korekty rozkładu jazdy z zachowaniem 14 dniowego terminu wyprzedzenia.

Do realizacji usługi przewozowej niezbędne ma być minimum pięć autobusów o pojemności minimum pięćdziesiąt miejsc siedzących oraz jeden bus do przewozu osób niepełnosprawnych. Usługa będzie realizowana wg dostarczonego przez Przewozy Regionalne rozkładu jazdy z dostosowaniem pojemności pojazdów do szacowanej frekwencji. Ponadto pojazdy mają być klimatyzowane. W trakcie realizacji komunikacji zastępczej, autobusy będą zatrzymywać się w Słupsku, Miastku i Szczecinku. Dodatkowo pojazdy mają oczekiwać w tych miastach na skomunikowanie, w przypadku opóźnienia pociągu, bez zakłócania ruchu drogowego.

Bardzo szybki przetarg

Czasu do rozpoczęcia usług pozostało mało. Jak jednak przyznaje Michał Stilger, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych, nastąpiło przyspieszenie prac. – Początkowo zarządca infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zakładał rozpoczęcie prac 3 września, jednak w związku z pojawieniem się możliwości wcześniejszego rozpoczęcia robót termin ich realizacji został przyspieszony – podaje Stilger. Mowa tutaj o modernizacji linii nr 405 ze Słupska do Ustki.

Tymczasem do 29 czerwca trwa składanie ofert na zapewnienie autobusowej komunikacji zastępczej. Wykonawca biorący udział w postępowaniu musi wykazać m.in., że dysponuje taborem w postaci minimum 5 autobusów, o pojemności minimum pięćdziesiąt miejsc siedzących i jednym busem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Kryterium udzielenia zamówienia jest wyłącznie cena.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony