Partnerzy serwisu:

Polregio stało się spółką akcyjną

Michał Szymajda 01.12.2021 6k

Polregio stało się spółką akcyjną
Zdjęcie ilustracyjnefot. MS, Rynek Kolejowy
1 grudnia 2021 Polregio zmieniło formę prawną. Największy w Polsce kolejowy przewoźnik pasażerski będzie funkcjonował jako spółka akcyjna. Jak podaje w komunikacie operator, dzisiejsze przekształcenie Polregio ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną wzmocni pozycję spółki na rynku.
– To kolejny kamień milowy po dodatnim wyniku finansowym w 2020 r., wyjściu z definicji spółki z trudnej sytuacji ekonomicznej oraz podpisaniu wieloletnich umów przewozowych. Przez ostatnie 1,5 roku radykalnie poprawiliśmy naszą sytuację. Dzisiaj to same instytucje finansowe zgłaszają się do Polregio, aby wziąć udział w naszym wartym blisko 7 mld zł programie inwestycyjnym. Przekształcenie spółki w akcyjną to dla nas niezwykle istotny etap umacniania pozycji Polregio jako lidera rynku przewozów kolejowych w Polsce – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu przewoźnika.

Próba przekształcenia Polregio w spółkę akcyjną miała miejsce w końcu 2019 roku. Wówczas nie zgodziła się na to część akcjonariuszy – marszałkowie województw. Obecnie nic nie stało na przeszkodzie do takiej zmiany. Właścicielem większości akcji operatora jest państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu.

Obszerną rozmowę z prezesem Polregio Arturem Martyniukiem na temat planów inwestycyjnych spółki można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony