Partnerzy serwisu:

Polregio przygotowuje zakup nowych ezetów! Ruszyły konsultacje rynkowe

Jakub Madrjas 28.05.2021 7,6k

Polregio przygotowuje zakup nowych ezetów! Ruszyły konsultacje rynkowe
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Polregio rozpoczęło wstępne konsultacje rynkowe przed przetargiem na nowe pociągi elektryczne.
Ogłoszone konsultacje rynkowe dotyczą planowanego przez spółkę zamówienia na dostawę fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w wersji 4-członowej i 3-członowej. – Tak, jak zapowiadaliśmy uruchamiamy proces inwestycyjny w zakresie zakupu i modernizacji taboru. Nasze potrzeby są ogromne, bo przez wiele lat Spółka nie mogła korzystać ze środków europejskich. Teraz, po decyzji Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu pomocy publicznej, po wyprowadzeniu spółki z definicji "trudnej sytuacji ekonomicznej" oraz po podpisaniu wieloletnich umów z marszałkami o wartości ponad 9 mld złotych, po raz pierwszy w historii, wreszcie możemy to zmienić – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio.

Jak czytamy w ogłoszeniu, przedmiotem konsultacji będą zagadnienia techniczne, technologiczne, wykonawcze, organizacyjne oraz logistyczne. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 czerwca. Warto zaznaczyć, że ogłoszenie konsultacji nie zobowiązuje przewoźnika do rozpisania dokładnie takiego samego przetargu, a producentów taboru – do startu w przyszłym postępowaniu.

Warto przypomnieć, że w ostatecznej wersji Krajowego Programu Odbudowy pojawiło się więcej pieniędzy na tabor pasażerski dla kolei regionalnych. Prezes Polregio Artur Martyniuk już wcześniej mówił z rozmowie z "RK", że poprawiona kondycji spółki pozwoli na inwestycje taborowe. Ważny jest też wspomniany fakt, że Komisja Europejska w końcu zatwierdziła pomoc publiczną udzieloną spółce w 2015 roku. Brak tej decyzji uniemożliwiał o dofinansowanie zakupów taboru.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony