Partnerzy serwisu:

Polregio przeprasza dolnośląskich pasażerów. Od 5 sierpnia bez odwołań pociągów

Jakub Madrjas 04.08.2022 4,3k

Polregio przeprasza dolnośląskich pasażerów. Od 5 sierpnia bez odwołań pociągów
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
Spółka Polregio przekazała "Rynkowi Kolejowemu", że rozumie rozgoryczenie i przeprasza pasażerów z Dolnego Śląska za odwoływanie pociągów w ostatnich tygodniach. Już od jutra (5 sierpnia) sytuacja ma wrócić do normy.
Sytuacja taborowa na Dolnym Śląsku zaczęła się pogarszać w czerwcu. Pasażerowie skarżyli się nawet na kilkadziesiąt odwołanych pociągów dziennie, brak komunikacji zastępczej czy informacji.

Polregio przeprasza pasażerów

Dziś (4 sierpnia) na problemy zareagował Marszałek Cezary Przybylski. – Skrajnie wysoka liczba odwoływanych kursów pociągów Polregio w skali bieżącego roku wynosi obecnie blisko 1500. Każde odwołanie przez POLREGIO pociągu jest dla podróżnych bardzo poważnym utrudnieniem. Taka sytuacja jest niedopuszczalna. Za każdy odwołany pociąg Samorząd Województwa nakłada na Polregio kary finansowe –  zapewnił w przesłanym do redakcji "Rynku Kolejowego" stanowisku marszałek.

Przewoźnik przesłał do nas stanowisko, w którym podkreśla, że "rozgoryczenie podróżnych dotychczasową sytuacją związaną z odwołaniami i opóźnieniami pociągów w ostatnich tygodniach" jest uzasadnione oraz że przeprasza pasażerów za wszystkie związane z tym niedogodności. – Jako przewoźnik, który dokłada wszelkich starań, aby świadczyć usługi transportowe jak najlepszej jakości, zmagamy się z wieloma wyzwaniami związanymi z wiekiem odziedziczonego przez nas taboru. Aktualna sytuacja spowodowana jest głównie przez dużą liczbę składów odstawionych jednocześnie do bieżących napraw, a także zakłóceniami łańcucha dostaw części zamiennych – czytamy w stanowisku.

Od jutra sytuacja ma być lepsza

– Pragniemy jednak podkreślić, że w celu jak najszybszej poprawy sytuacji przeprowadziliśmy szereg działań naprawczych, poszerzyliśmy również flotę pojazdów o 6 szt. zmodernizowanych pojazdów typu EN57 FPS Feniks. Pozwoli nam to przywrócić oczekiwaną przez pasażerów stabilność przewozową m.in. w woj. dolnośląskim – podało biuro prasowe Polregio. Jak zadeklarowano, od najbliższego piątku, 5 sierpnia nie przewiduje się żadnych odwołań.

Jednocześnie biuro prasowe spółki zaznaczyło, że Polregio uruchomiło największy w historii program inwestycyjny, który pozwoli na zakup nowego taboru. – W tym zakresie na bieżąco współpracujemy m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który jest jednym ze współwłaścicieli spółki – zauważa Polregio. Otwarcie ofert na dostawę do 200 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Polregio nastąpi pod koniec sierpnia, ale zakupy zależą od dostępności środków unijnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony