Partnerzy serwisu:

PolRegio pojedzie w ramach komunikacji miejskiej w wielu miastach

Michał Szymajda 08.04.2017 519

PolRegio pojedzie w ramach komunikacji miejskiej w wielu miastach
Pociąg Przewozów Regionalnych w Bydgoszczy GłównejFot. Michał Szymajda, RK
– Przewozy Regionalne chcą pełnić rolę integratora dla rozwiązań biletowych różnych spółek. Mówimy tu o bilecie zintegrowanym na transport kolejowy, autobusy regionalne, ale także na autobusy miejskie i tramwaje – powiedział nowy prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.
Zgorzelski potwierdził, że prace nad koncepcją wspólnego biletu toczą się pod kuratelą MIB. Jego zdaniem, krąg przewoźników, którzy w przyszłości będą mogli oferować tańsze bilety przesiadkowe, nie jest zamknięty.

– Dzięki temu, że od lat prowadzimy sprzedaż biletów na pociągi różnych spółek, mamy unikalne kompetencje w rozliczeniu tego typu usług oraz bardzo dużą wiedzę na temat tego, jak ulepszać system. Dlatego Przewozy Regionalne w naturalny sposób będą integratorem Wspólnego Biletu – powiedział Zgorzelski. O pierwszych efekty współpracy spółki z państwowymi PKS można przeczytać tutaj.

Wymiarem polityki nowego otwarcia na pasażera ma być integracja taryfowa z komunikacją miejską. – Będziemy więc wzbogacać naszą ofertę w miastach w ten sposób. Taki bilet będzie działał w Poznaniu (jego namiastka już tam działa – dop. red.), w Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy. Również w Lublinie trwają zaawansowane prace na ten temat, będziemy też działać w ramach komunikacji miejskiej w Łodzi – powiedział Zgorzelski.

Nowy prezes kolejowej spółki odniósł się także do ewentualnej obecności ofert taryfowych PolRegio w województwie mazowieckim. Dziennikarze zwracali bowiem uwagę, że z biletów umożliwiających tanie poruszanie się w weekendy (bilet turystyczny), nie można tam korzystać.

– Cieszę się bardzo, że zwracacie państwo uwagę na ten problem, oznacza to, że nasza oferta jest dobra i należy rozszerzyć jej działanie, będziemy działać w tym kierunku zgodnie z nowym hasłem PolRegio „Budujemy dobrą kolej – Budujemy dobre relacje” – powiedział nieco enigmatycznie prezes.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony