Partnerzy serwisu:

Polregio pojedzie na majówkę nad morze. Oferta limitowana, sprzedaż w internecie ruszyła

Jakub Madrjas 11.04.2019 10,3k

Polregio pojedzie na majówkę nad morze. Oferta limitowana, sprzedaż w internecie ruszyła
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Polregio uruchomi dwie pary specjalnych pociągów na majówkę z Łodzi przez Warszawę nad morze. Warto się spieszyć z zakupem biletów, bo oferta jest limitowana. Do tego uruchomiono dwie specjalne oferty biletowe.
Spółka Przewozy Regionalne (Polregio) zaprezentowała dziś ofertę na majówkę. Zaoferuje dwa typy biletów turystycznych: „Mini bilet turystyczny” w cenie 39,00 zł, który jest honorowany w pociągach Regio. Dostępny jest również „Bilet turystyczny” w cenie 45,00 zł, który będzie też honorowany pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Niestety, żaden z tych biletów nie obejmie pociągów specjalnych uruchamianych przez PR. Oba bilety będą ważne od godziny 18:00 30 kwietnia do godziny 6:00 6 maja. Oznacza to, że każdego dnia majówki będzie można podróżować pociągami Regio bez limitu już od ok. 7 zł dziennie – informuje przewoźnik.

Pociągi specjalne na majówkę nad morze

Nowością będą pierwsze od wielu lat pociągi majówkowe uruchamiane przez Polregio na trasie Łódź – Warszawa – Gdynia z najatrakcyjniejszą na tej trasie ceną biletów. Bilet normalny z Łodzi do Gdyni kosztuje tylko 61,90 zł, a bilet studencki 30,33 zł. Bilet normalny na trasie Warszawa – Gdynia to koszt jedynie 56,90 zł, a bilet studencki 27,88 zł. Obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe. Przejazd tymi pociągami będzie możliwy na podstawie biletów jednorazowych, ale nie na podstawie biletu turystycznego. Ich ilość jest ograniczona liczbą miejsc w pociągach. Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego systemu sprzedaży i aplikacji Polregio oraz biletyregionalne.pl, SkyCash i Koleo.

– Wielokrotnie wspominaliśmy, że cenimy uwagi i sugestie naszych pasażerów, którzy oczekują dobrych połączeń w atrakcyjnej cenie. W związku z tym uruchamiamy pierwsze od wielu lat pociągi majówkowe, które w tym roku połączą m.in. Łódź i Warszawę z Gdańskiem, Sopotem i Gdynią przez Iławę i Malbork. Będą one obsługiwane zmodernizowanymi składami ED72 wyposażonymi m.in. w Wi-Fi, ładowarki indukcyjne, klimatyzację oraz udogodnienia dla matek z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Podróżni otrzymają też poczęstunek – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu – dyrektor handlowy spółki Przewozy Regionalne.

Pojedzie zmodernizowany ED72Ac

Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" Anna Lenarczyk, przewidywane jest uruchomienie składów ED72 w trakcji pojedynczej, co oznacza 221 miejsc na pokładzie. W związku z tym można się spodziewać, że pula biletów szybko się wyczerpie. Jak stwierdziła, ponieważ jest to przewóz doraźny, można wyłączyć ze sprzedaży kasy biletowe. Członkini zarządu przewoźnika przyznaje jednak, że nie można zakazać sprzedaży biletów w samym pociągu. W składzie nie będzie miejscówek.

Do dyspozycji pasażerów będą w sumie po dwa kursy w obie strony. Pierwszy pociąg do Trójmiasta odjedzie z Łodzi Fabrycznej 27 kwietnia o godz. 6:13, z Warszawy Centralnej o godz. 8:10, by dotrzeć do Gdyni Gł. na godz. 12:24. Drugi pociąg w tej samej relacji wyjedzie z Łodzi Fabrycznej 30 kwietnia o godz. 13:22, z Warszawy Centralnej o godz. 15:00, a do stacji Gdynia Gł. dotrze na godz. 19:57. Pociągi w relacjach powrotnych wyjadą z Gdyni Gł. 28 kwietnia o godz. 18:21, by dotrzeć do Warszawy Centralnej na godz. 23:01, a do Łodzi Fabrycznej na godz. 0:45. Drugi pociąg z Gdyni Gł. odjedzie 5 maja o godz. 12:44, do Warszawy Centralnej dotrze o godz. 17:40, a do Łodzi Fabrycznej o godz. 19:25.

Startują połączenia sezonowe

W długi majowy weekend, na wielu atrakcyjnych trasach w Polsce, startują sezonowe połączenia Polregio zamawiane przez marszałków województw,  np. Białystok – Waliły, Kielce – Sandomierz p. Skarżysko – Ostrowiec Św., Lublin – Bełżec, Lublin – Jarosław, Zamość – Rzeszów czy Rzeszów – Łupków. Warto dodać, że pociągi Polregio docierają do szeregu innych turystycznych miejscowości, takich jak: Krynica-Zdrój, Komańcza, Zwierzyniec, Ełk, Giżycko, Hel, Kołobrzeg, Świnoujście, Gniezno, Koszalin, Szklarska Poręba Górna, Bystrzyca Kłodzka, Stary Sącz, Malbork, Chojnice, Czaplinek, Piwniczna-Zdrój czy Kościerzyna. Ponadto na funkcjonującym na stronie internetowej Polregio blogu „Zmysł podróżowania”, pasażerowie mogą poznać propozycje podróży pociągami przewoźnika do oryginalnych i interesujących miejsc w Polsce czy obejrzeć wyjazdowe relacje czytelników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony