Partnerzy serwisu:

Polregio podsumowało 2020 rok

inf. pras. 18.12.2020 100

Polregio podsumowało 2020 rok
Fot. Polregio
- Z kontraktów wieloletnich aż 8 z 15 jest podpisanych na 10 lat, a większość pozostałych na 8 lub 6 lat. Dzięki temu spółka w perspektywie długoterminowej ma zapewnione finansowanie od samych tylko samorządów wojewódzkich na poziomie blisko 9 mld zł. - pisze Polregio w komunikacie.
– Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z pandemią nie zwalniamy tempa. Jesteśmy jednym z nielicznych przewoźników w Polsce, który w tym roku nie przeprowadził redukcji zatrudnienia, jak również nie obniżał pensji – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio. Dzięki podpisanym umowom i wprowadzonym w spółce zmianom, możemy pracować nad programem inwestycji zarówno we własne zaplecza techniczne, jak i modernizację oraz zakup nowego taboru – dodaje prezes Artur Martyniuk.

Do 12 grudnia 2020 r. spółka zabezpieczyła blisko 9 mld zł w umowach z samorządami wojewódzkimi na obsługę kolejowych połączeń regionalnych. Łączna praca eksploatacyjna zapewniona w kontraktach w 15 województwach, wyniesie przynajmniej 385 mln pociągokilometrów. Ta wartość może ulec zwiększeniu, wraz z otwieraniem nowych linii i jeśli samorządy zdecydują się uruchomić dodatkowe połączenia.

Od nowego rozkładu jazdy, który wszedł w życie w całej Polsce 13 grudnia, przewoźnik otwiera nowe połączenia np. w województwach: zachodniopomorskim, podkarpackim, lubuskim, lubelskim i podlaskim. W woj. małopolskim i śląskim zwiększa do 28 par pociągów dziennie liczbę połączeń na trasie Kraków – Katowice, z których część będzie realizowana nowymi składami typu Impuls. Firma pracuje nad programem inwestycji w tabor oraz własne zaplecza techniczne, złożyła również wniosek o finansowanie do Krajowego Programu Odbudowy.

Polregio to największy przewoźnik kolejowy w Polsce pod względem liczby przewożonych pasażerów, Obsługuje blisko 27% z nich. Przewoźnik informuje, że zaudytowane wyniki finansowe spółki poznamy w pierwszym kwartale 2021. Tak odbywa się to corocznie.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony