Partnerzy serwisu:

Polregio podpisało porozumienia ze szkołami w ramach programu „Kadry dla przemysłu”

inf. pras. 30.09.2019 5

Polregio podpisało porozumienia ze szkołami w ramach programu „Kadry dla przemysłu”
Fot. PolRegio
27 września podczas Dnia Edukacji i Kariery 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako w Gdańsku, Polregio podpisało porozumienia o współpracy ze szkołami w zakresie programów edukacyjnych, praktyk i programów stażowych.
Według badania Barometr Zawodów 2018 przeprowadzanego dla każdego z powiatów osobno, Polska cierpi na deficyt wykwalifikowanych pracowników z sektora przemysłowego. W efekcie Agencja Rozwoju Przemysłu zainicjowała program, który ma na celu wesprzeć rozwój kierunków zawodowych, głównie w zakresie branży motoryzacyjnej, budowlanej oraz logistycznej. Jego uczestnikami są jednostki edukacji zawodowej (szkoły techniczne, branżowe oraz centra kształcenia zawodowego) oraz spółki należące do Grupy ARP, chociaż program zakłada poszerzenie współpracy również o firmy zewnętrzne. W marcu 2018 roku Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała pierwsze umowy ze szkołami technicznymi oraz zawodowymi w ramach programu „Kadry dla przemysłu”.

27 września, podczas Dnia Edukacji i Kariery 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako, Polregio podpisało porozumienia o współpracy w zakresie programów edukacyjnych, praktyk i programów stażowych z 4 szkołami:

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie,
- Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku,
- Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli,
- Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

Na 3 października zaplanowano podpisanie kolejnych 7 porozumień. Współpraca może przyjmować różne formy w zależności od potrzeb i możliwości konkretnych szkół i jednostek Spółki. Przewiduje się np. organizowanie praktyk zawodowych i zajęć praktycznych dla uczniów, a także organizowanie wycieczek zapoznawczych do zakładów pracy.

– W Agencji Rozwoju Przemysłu szukaliśmy takich rozwiązań, które będą odpowiedzią na problemy kadrowe w naszych spółkach. W ten sposób zrodził się pomysł na projekt „Kadry dla przemysłu”: zainicjowaliśmy podpisanie porozumień kilkunastu szkół zawodowych ze spółkami z naszej grupy kapitałowej. Dzięki temu staże młodych ludzi mają szansę płynnie przejść w formę trwałej współpracy z przedsiębiorcami. Cieszymy się, że coraz więcej szkół decyduje się na dołączenie do programu, a spółki z Grupy ARP rozszerzają zakres współpracy w jego ramach. Przykładem jest dzisiejsza umowa Przewozów Regionalnych z uczelniami kształcącymi przyszłe kadry dla branży kolejarskiej. Program „Kadry dla przemysłu” jest ważnym krokiem nie tylko w kierunku kształcenia ludzi oraz ich realnego przygotowania do wejścia na rynek pracy, ale i rozwoju polskiej gospodarki w zakresie jej konkurencyjności oraz innowacyjności – powiedział Paweł Kolczyński, Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu cytowany w komunikacie.

– Jednym z priorytetów naszej obecności na targach Trako  jest zaprezentowanie Polregio jako marki największego pasażerskiego przewoźnika w Polsce i jednocześnie atrakcyjnego oraz konkurencyjnego w branży pracodawcy. Problem niedoboru wykwalifikowanej kadry dotyka niemal każdą spółkę kolejarską. Cieszymy się, że jako podmiot znajdujący się w Grupie ARP mamy szansę przecierania nowych szlaków w zakresie przygotowania do wejścia na rynek pracowników o pożądanej wiedzy oraz umiejętnościach w naszej branży. Świeżo upieczeni kandydaci mogą wnieść do Polregio  świeże spojrzenie oraz już od samego początku stanowić dla nas dużą wartość w budowaniu dobrej kolei – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony